Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2019
Arrangör: Sport & Adventure
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U8 - U15



Nyheter

2018-12-03
Spelschemat till Paradiscupen 2019 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2018-11-29
Nu är inloggningsuppgifterna utskickade till respektive lagansvarige. Inloggni...
2018-11-09
Under Paradiscupen har alla deltagare möjlighet att spela laserspel hos Äventyre...

Logifördelning 6/1 - 7/1


Nedan hittar ni logifördelningen för klasserna som spelar 6/1 - 7/1.

Sörlidenskolan:
Spöland Vännäs IF Flickor Blå A
Sundsvall IBF Nord Flickor Blå A
Sundsvall IBF Granloholm Flickor Blå B
Sundsvall IBF Haga Flickor Blå B
Sävar IK Flickor Blå A
Sävar IK Pojkar Blå A
Sävar IK Röd Pojkar Blå B
Tegs SK IBF Pojkar Blå A
Timrå IBC Pojkar Blå B
Vindelsn IF Flickor Blå A

Parkskolan:
IBF Dalen Pojkar Blå B
IBF Dalen Svart Pojkar Blå A
IBF Dalen Södra Flickor Blå A
IBF Dalen Södra Flickor Grön A
IBD Dalen Södra Pojkar Bla A
IBF Dalen Södra Vit Flickor Grön A
IBF Dalen Vit Pojkar Blå A

Nolaskolan:
Ankarsvik BK Pojkar Blå B
Ankarsvik BK Svart Pojkar Blå B
Ankarsvik BK Vit Pojkar Blå B
Ersboda SK Flickor Blå A
Ersboda SK Flickor Blå B
Gimonäs Umeå IF Flickor Blå A
Gimonäs Umeå IF Svart Pojkar Blå A
Gimonäs Umeå IF Vit Pojkar Blå A
Granlo BK Röd Pojkar Blå A
Granlo BK Svart Pojkar Blå A
IBK Härnösand Flickor Blå A
IBK Sundsvall Pojkar Blå A
Jemtland IB Pojkar Blå A
Sandåkerns SK Flickor Blå A
Sandåkerns SK Röd Pojkar Blå A
Sandåkerns SK Vit Pojkar Blå A
Skellefteå IBK Flickor Blå A
Skellefteå IBK Pojkar Blå A
Skellefteå IBS Pojkar Blå B
Timrå IBC Lag 1 Flickor Blå A
Timrå IBC Lag 2 Flickor Blå A
Timrå IBC Röd Pojkar Blå A
Timrå IBC Svart Pojkar Blå A
Umeå City IBF Flickor Blå A
Umeå City IBF 07 Flickor Blå B
Umeå City IBF Blå 07 Pojkar Blå A
Umeå City IBF Blå Pojkar Blå A
Umeå City IBF Blå Norr Pojkar Blå A
Umeå City IBF Vit Pojkar Blå A