Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


tisdag 4 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1701 09:15 G:F98-B Sky ÖIB-99 Järveds IF 2-0
1601 09:50 G:F97-A Sph GK IBS Blå ÖIB 1-5
1702 10:00 G:F98-A Sky ÖIB Moälvens IBK 2-1
1001 10:40 G:P94/95-A Sph Nätra IBK ÖIB 4-8
1703 10:45 G:F98-B Sky GK IBS ÖIB-99 6-2
1201 11:30 G:P97-B Nola Moälvens IBK Obbola/Holmsund 0-6
1301 11:30 G:P98-C Sky GK IBS Obbola IK 7-4
1401 11:30 G:F94/95-A Sph ÖIB Moälvens IBK 2-5
1202 12:15 G:P97-A Nola Ankarsvik BK ÖIB 5-0
1602 12:15 G:F97-B Sky GK IBS Vit Sävar IBF 6-0
1704 12:15 G:F98-B Sph Järveds IF GUIF 3-2
1101 13:00 G:P96-B Sky ÖIB Umeå City IBF 2-5
1302 13:00 G:P98-A Sph ÖIB UIK Svart 0-10
1603 13:00 G:F97-A Nola Obbola IK Röbäcks IF 2-4
1102 13:45 G:P96-A Sph Skellefteå IBS Sävar IBF 8-0
1303 13:45 G:P98-D Nola Ankarsvik BK Holmsund City 2-2
1705 13:45 G:F98-A Sky Spöland/Vännäs ÖIB 1-1
1002 14:30 G:P94/95-A Sph Timrå IBC Skellefteå IBS 4-1
1402 14:30 G:F94/95-A Sky Moälvens IBK Sandåkerns SK 3-1
1604 14:30 G:F97-A Nola ÖIB Holmsund City 0-2
1605 15:20 G:F97-B Nola Strands IK Krokom Innebandy 3-2
1103 15:30 G:P96-B Sph Spöland/Vännäs Rönnskär IF 4-2
1403 15:30 G:F94/95-A Sky Clemensnäs IF Jemtland IB 2-2
1304 16:15 G:P98-B Sph UIK Gul Nätra IBK 2-3
1501 16:15 G:F96-A Sky Holmsund City ÖIB 2-1
1606 16:15 G:F97-B Nola Sävar IBF Täfteå IK 0-7
1104 17:00 G:P96-A Sky GUIF IBC Hernösand 0-3
1305 17:00 G:P98-C Nola Öjebyns IBF Umeå City IBF 2-1
1706 17:00 G:F98-B Sph GUIF GK IBS 8-4
1105 17:45 G:P96-B Nola Umeå City IBF Team Boden IBF 7-1
1306 17:45 G:P98-A Sph KAIS Sandåkerns SK 0-4
1203 17:50 G:P97-B Sky Wibax IBF Piteå GUIF 4-0
1106 18:30 G:P96-A Sph Sävar IBF Farsta IBK 0-9
1707 18:30 G:F98-B Nola IBK Boden Järveds IF 2-1
1003 18:40 G:P94/95-A Sky MNBR Nätra IBK 2-3
1204 19:15 G:P97-B Sph Moälvens IBK Farsta IBK 2-9
1708 19:15 G:F98-A Nola Team Kalix IBK Spöland/Vännäs 7-3
1404 19:30 G:F94/95-A Sky Freidig Clemensnäs IF 0-3
1205 20:00 G:P97-A Sph Röbäcks IF Hofors IBK 5-6
1405 20:00 G:F94/95-A Nola Sandåkerns SK ÖIB 2-2
1206 20:45 G:P97-A Sph ÖIB KAIS 3-5
1406 20:45 G:F94/95-A Nola Jemtland IB Moälvens IBK 1-6
1502 21:30 G:F96-A Sph Vindelns IF Öjebyns IBF 1-0
1503 21:30 G:F96-B Nola Hörnefors IF Sandåkerns SK 3-10