Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


tisdag 3 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1101 13:30 G:P98-B Sky ÖIB Nätra IBK 3-6
1201 14:15 G:P99-B Sph Umeå City IBF ÖIB S 1-8
1401 14:15 G:F99-B Sky Umeå City IBF ÖIB Vit 0-5
1102 15:00 G:P98-A Sph SSK GK IBS 10-0
1202 15:00 G:P99-B Nola IBK Dalen Obbola IK 3-3
1301 15:00 G:F98-A Sky ÖIB Sundsvall IBF 3-3
1001 15:45 G:P97-B Sph Moälvens IBK Röbäck/Obbola 6-2
1302 15:45 G:F98-B Nola Spöland/Vännäs IF Holmsund City IBC 1-2
1402 15:45 G:F99-A Sky Ankarsvik ÖIB Röd 0-4
1203 16:30 G:P99-A Sph GUIF Carlshöjd BK Sundsvall 5-5
1303 16:30 G:F98-B Nola GK IBS Timrå IBC 2-1
1403 16:30 G:F99-B Sky Timrå IBC Sävar IBF 4-2
1204 17:30 G:P99-A Sky Timrå IBC lag 1 ÖIB N 4-7
1304 17:30 G:F98-A Nola GUIF Team Kalix IBK 3-2
1404 17:30 G:F99-A Sph Hissjö SK SSK 0-7
1002 18:15 G:P97-B Nola IBK Luleå Krokom IBK 2-2
1205 18:15 G:P99-B Sky IBK Dalen Timrå IBC lag 2 3-2
1305 18:15 G:F98-A Sph IBK Boden ÖIB 0-4
1103 19:00 G:P98-A Sph GK IBS Umeå City IBF Blå 3-15
1104 19:00 G:P98-B Nola IBK Luleå ÖIB 2-2
1206 19:00 G:P99-B Sky ÖIB S Obbola IK 6-1
1003 19:50 G:P97-A Sky ÖIB MNBR 11-0
1105 19:50 G:P98-A Nola Öjebyns IBF Brunflo FK 4-0
1405 19:50 G:F99-B Sph ÖIB Vit Röbäcks IF 1-3
1306 20:40 G:F98-A Sky Team Kalix IBK Sundsvall IBF 1-2
1307 20:40 G:F98-A Sph GUIF IBK Boden 9-0
1406 20:40 G:F99-A Nola GUIF SSK 3-1
1004 21:30 G:P97-A Sky Wibax IBF Piteå Sävar IBF 5-3
1106 21:30 G:P98-B Sph IBF Frösön Umeå City IBF Vit 1-8
1207 21:30 G:P99-B Nola Timrå IBC lag 2 Umeå City IBF 7-6