Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Klasser/Grupper

F00

Statistik

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Hörnefors IF , IBC Hernösand , Jemtland IB , Jäbo IK , Strands IK/Spöland Vännäs IF , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

F00-A (tabell/matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Jemtland IB
Öjebyns IBF
Örnsköldsvik IB

F00-B (tabell/matcher)

Hörnefors IF
IBC Hernösand
Jäbo IK
Strands IK/Spöland Vännäs IF


F01

Lag: Ankarsvik BK , Ersboda SK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS Vit , IBF Dalen , Jäbo IK , Sandåkerns SK , Vindelns IF Gul , Vindelns IF Svart

F01-A (matcher)

Ankarsvik BK
Ersboda SK
GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
Gullänget-Kroksta IBS Vit
IBF Dalen
Jäbo IK
Sandåkerns SK
Vindelns IF Gul
Vindelns IF Svart


F02

Lag: BK City Härnösand , Gullänget-Kroksta IBS , Hissjö SK , Sandåkerns SK , Strands IK , Vattjom Vipers , Örnsköldsvik IB 1 , Örnsköldsvik IB A

F02-A (matcher)

BK City Härnösand
Gullänget-Kroksta IBS
Hissjö SK
Sandåkerns SK
Strands IK
Vattjom Vipers
Örnsköldsvik IB 1
Örnsköldsvik IB A


F03/04

Lag: GUIF Tigers , Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS 04 , Hissjö SK , Jäbo IK , Moälvens IBK , Örnsköldsvik IB 03 , Örnsköldsvik IB 04 lag 1 , Örnsköldsvik IB 04 lag 2

F03/04-A (matcher)

GUIF Tigers
Gullänget-Kroksta IBS
Gullänget-Kroksta IBS 04
Hissjö SK
Jäbo IK
Moälvens IBK
Örnsköldsvik IB 03
Örnsköldsvik IB 04 lag 1
Örnsköldsvik IB 04 lag 2


F98/99

Statistik

Lag: GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Hissjö SK , IK Sätra , Sävar IBF 99/00 , Örnsköldsvik IB

F98/99-A (tabell/matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
Hissjö SK
IK Sätra
Sävar IBF 99/00
Örnsköldsvik IB


P00

Statistik

Lag: Brunflo FK , GUIF , Holmsund City IBC , Husum IB , IBK Luleå , Jemtland IB , Moälvens IBK , Nätra IBK , Sävar IBF , Wibax IBF Piteå , Örnsköldsvik IB

P00-A (tabell/matcher)

GUIF
Husum IB
IBK Luleå
Moälvens IBK

P00-B (tabell/matcher)

Jemtland IB
Nätra IBK
Sävar IBF
Wibax IBF Piteå

P00-C (tabell/matcher)

Brunflo FK
Holmsund City IBC
Örnsköldsvik IB


P01

Lag: Gideå IK , GUIF Eastern Allstars , Gullänget-Kroksta IBS , Hissjö/Sandåkern Blå , Hissjö/Sandåkern Röd , IBC Hernösand , Moälvens IBK , Obbola IK , Sundsvall City IBC , Umeå City Vit , Öjebyns IBF lag 1 , Öjebyns IBF lag 2

P01-A (matcher)

Gideå IK
GUIF Eastern Allstars
Gullänget-Kroksta IBS
Hissjö/Sandåkern Blå
Hissjö/Sandåkern Röd
IBC Hernösand
Moälvens IBK
Obbola IK
Sundsvall City IBC
Umeå City Vit
Öjebyns IBF lag 1
Öjebyns IBF lag 2


P02

Lag: Gamla Stan IBK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Hörnefors IF , Moälvens IBK , Nätra IBK , Strands IK , Umeå City

P02-A (matcher)

Gamla Stan IBK
GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
Hörnefors IF
Moälvens IBK
Nätra IBK
Strands IK
Umeå City


P03

Lag: Ankarsvik BK Svart , Ankarsvik BK Vit , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , Hörnefors IF , IBC Hernösand , Klockarbergets BK , Moälvens IBK , Örnsköldsvik IB lag 1 , Örnsköldsvik IB lag 2

P03-A (matcher)

Ankarsvik BK Svart
Ankarsvik BK Vit
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Hörnefors IF
IBC Hernösand
Klockarbergets BK
Moälvens IBK
Örnsköldsvik IB lag 1
Örnsköldsvik IB lag 2


P04

Lag: Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , IBC Hernösand , Moälvens IBK , Röbäcks IF

P04-A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
IBC Hernösand
Moälvens IBK
Röbäcks IF


P98/99

Statistik

Lag: Gammelstads IF , IBK Luleå lag 1 , IBK Luleå lag 2 , KFUM , Krokom IB , MNBR , Nätra IBK , Obbola IK , Timrå IBC , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB Norra , Örnsköldsvik IB Södra

P98/99-A (tabell/matcher)

Gammelstads IF
KFUM
Timrå IBC
Örnsköldsvik IB

P98/99-B (tabell/matcher)

IBK Luleå lag 1
Nätra IBK
Obbola IK
Örnsköldsvik IB Södra

P98/99-C (tabell/matcher)

IBK Luleå lag 2
Krokom IB
MNBR
Örnsköldsvik IB Norra