Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


fredag 28 december

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1101 11:25 G:P00-A Sky Husum IB Moälvens IBK 2-5
1301 12:10 G:F00-A Nola GK IBS ÖIB 0-3
1001 12:15 G:P98/99-C Sky MNBR ÖIB N 3-7
1002 12:15 G:P98/99-B Sph ÖIB S Nätra IBK 2-4
1003 13:00 G:P98/99-A Sky Gammelstads IF KFUM 14-1
1102 13:00 G:P00-C Sph ÖIB Holmsund City IBC 11-2
1302 13:00 G:F00-B Nola IBC Hernösand Jäbo IK 1-5
1004 13:45 G:P98/99-A Sky ÖIB Timrå IBC 2-1
1201 13:45 G:F98/99-A Sph GK IBS Hissjö SK 5-2
1303 13:45 G:F00-B Nola Strand/Spöland Hörnefors IF 0-1
1005 14:30 G:P98/99-C Sky ÖIB N Krokom IB 11-0
1202 14:30 G:F98/99-A Sph IK Sätra GUIF 0-2
1304 14:30 G:F00-A Nola Öjebyns IBF Jemtland IB 6-2
1006 15:15 G:P98/99-B Nola IBK Luleå lag 1 ÖIB S 1-2
1103 15:15 G:P00-A Sky GUIF IBK Luleå 1-3
1203 15:15 G:F98/99-A Sph ÖIB Sävar IBF 2-1
1007 16:00 G:P98/99-C Nola IBK Luleå lag 2 MNBR 7-1
1104 16:00 G:P00-B Sky Sävar IBF Wibax IBF Piteå 1-2
1105 16:00 G:P00-B Sph Nätra IBK Jemtland IB 2-4
1008 17:00 G:P98/99-A Nola KFUM ÖIB 1-7
1106 17:00 G:P00-C Sph Holmsund City IBC Brunflo FK 7-1
1305 17:00 G:F00-B Sky Hörnefors IF IBC Hernösand 4-5
1009 17:50 G:P98/99-B Sph Nätra IBK Obbola IK 2-4
1010 17:50 G:P98/99-A Nola Timrå IBC Gammelstads IF 5-5
1306 17:50 G:F00-A Sky ÖIB Öjebyns IBF 3-2
1107 18:40 G:P00-A Sph Husum IB GUIF 1-6
1108 18:40 G:P00-B Nola Wibax IBF Piteå Nätra IBK 13-3
1307 18:40 G:F00-A Sky Jemtland IB GK IBS 2-5
1109 19:30 G:P00-B Nola Jemtland IB Sävar IBF 1-3
1204 19:30 G:F98/99-A Sph Hissjö SK GUIF 3-3
1308 19:30 G:F00-B Sky Jäbo IK Strand/Spöland 5-1
1011 20:20 G:P98/99-B Sph Obbola IK IBK Luleå lag 1 1-4
1110 20:20 G:P00-A Nola Moälvens IBK IBK Luleå 0-4
1205 20:20 G:F98/99-A Sky Sävar IBF GK IBS 4-2
1012 21:10 G:P98/99-C Sph Krokom IB IBK Luleå lag 2 0-9
1111 21:10 G:P00-C Nola Brunflo FK ÖIB 1-16
1206 21:10 G:F98/99-A Sky IK Sätra ÖIB 3-4