Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


torsdag 2 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1001 10:10 G:P98/99-A Sky ÖIB 98 ÖIB Norra 1-2
1002 11:00 G:P98/99-A Sky Håknäs IF MNBR 8-0
1401 11:00 G:F01-B Sph Nätra IBK GK IBS-02 0-7
1111 11:40 G:P00-C Nola Nätra IBK Husums IF 3-4
1101 11:45 G:P00-A Sky Gideå IK Holmsund City IBC 3-0
1201 11:45 G:P01-A Sph Hissjö/SSK Grön Ankarsvik BK 2-1
1402 11:45 G:F01-A Högl GK IBS Jäbo IK 1-5
1003 12:30 G:P98/99-A Sky MNBR ÖIB 98 0-13
1102 12:30 G:P00-D Nola ÖIB IBF Dalen 7-4
1202 12:30 G:P01-C Sph Hissjö/SSK Röd GK IBS 5-1
1302 12:30 G:F99/00-B Högl ÖIB 99 GK IBS 01 4-1
1004 13:20 G:P98/99-A Sky ÖIB Norra Håknäs IF 3-5
1103 13:20 G:P00-B Sph Moälvens IBK Sävar IBF/Täfteå IK 4-5
1104 13:20 G:P00-C Nola Husums IF Spöland/Vännäs 4-6
1303 13:20 G:F99/00-A Högl GK IBS ÖIB 1-4
1005 14:10 G:P98/99-B Sky ÖIB S IBF Dalen 2-4
1105 14:10 G:P00-A Nola Holmsund City IBC Umeå City IBF 0-3
1203 14:10 G:P01-B Sph Obbola IK Sundsvall City IBC 4-1
1403 14:10 G:F01-A Högl Timrå IBC 01/02 GK IBS 0-4
1006 15:00 G:P98/99-A Sky ÖIB 98 IBK Luleå 5-1
1106 15:00 G:P00-B Sph Hörnefors IF Långskatans IF 0-7
1107 15:00 G:P00-A Nola IBK Luleå Gideå IK 5-4
1204 15:00 G:P01-A Högl Ankarsvik BK GUIF 3-5
1108 15:45 G:P00-D Sph Umeå City IBF 01 Jemtland IB 2-2
1109 15:45 G:P00-C Nola Spöland/Vännäs Öjebyns IBF 1-7
1205 15:45 G:P01-C Högl Öjebyns IBF Blå Hissjö/SSK Röd 4-5
1404 15:45 G:F01-B Sky Team Kalix Nätra IBK 5-2
1206 16:30 G:P01-B Sph Sundsvall City IBC Umeå City IBF 1-3
1207 16:30 G:P01-B Nola Wibax IBF Piteå Obbola IK 3-7
1208 16:30 G:P01-A Högl Öjebyns IBF Vit Hissjö/SSK Grön 2-1
1304 16:30 G:F99/00-B Sky GK IBS 01 IBF Dalen 2-2
1007 17:15 G:P98/99-B Nola Umeå City IBF Team Boden IBF 1-2
1305 17:15 G:F99/00-B Högl Täfteå IK Ersboda SK 2-1
1405 17:15 G:F01-B Sky GK IBS-02 Umeå City IBF 1-1
1406 17:15 G:F01-A Sph GUIF Timrå IBC 01/02 4-2
1008 18:00 G:P98/99-B Högl ÖIB S SIK 0-5
1110 18:00 G:P00-B Sph Sävar IBF/Täfteå IK Hörnefors IF 12-0
1310 18:00 G:F99/00-A Nola Obbola IK IBK Boden 4-2
1312 18:00 G:F99/00-B Sky ÖIB 99 IBF Dalen 4-0
1112 18:50 G:P00-A Sky Umeå City IBF IBK Luleå 1-4
1113 18:50 G:P00-B Sph Långskatans IF Moälvens IBK 3-7
1114 18:50 G:P00-D Nola Jemtland IB ÖIB 2-9
1115 18:50 G:P00-D Högl IBF Dalen Umeå City IBF 01 1-4
1010 19:40 G:P98/99-A Sky IBK Luleå Håknäs IF 0-1
1209 19:40 G:P01-A Nola GUIF Öjebyns IBF Vit 2-4
1210 19:40 G:P01-B Högl Umeå City IBF Wibax IBF Piteå 3-2
1407 19:40 G:F01-A Sph Jäbo IK GUIF 11-0
1009 20:30 G:P98/99-B Nola IBF Dalen Team Boden IBF 4-3
1116 20:30 G:P00-C Högl Öjebyns IBF Nätra IBK 4-4
1308 20:30 G:F99/00-B Sky Ersboda SK ÖIB 99 1-13
1408 20:30 G:F01-B Sph Umeå City IBF Team Kalix 8-0
1011 21:20 G:P98/99-B Sky SIK Umeå City IBF 5-1
1309 21:20 G:F99/00-B Sph IBF Dalen Täfteå IK 1-2