Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Klasser/Grupper

F00/01

Statistik

Lag: Gammelstads IF , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , Jäbo IK , Moälvens IBK , Söderhamns IBF , Täfteå IK

F00/01-A (tabell/matcher)

Gammelstads IF
Jäbo IK
Söderhamns IBF
Täfteå IK

F00/01-B (tabell/matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen
Moälvens IBK


F02

Statistik

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , Moälvens IBK , Röbäcks IF , Sävar IBF/Täfteå IK , Team Kalix IB , Älvsjö AIK , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

F02-A (tabell/matcher)

IBF Dalen
Moälvens IBK
Sävar IBF/Täfteå IK
Team Kalix IB
Örnsköldsvik IB

F02-B (tabell/matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Röbäcks IF
Älvsjö AIK
Öjebyns IBF


F03

Statistik

Lag: Ersboda SK , GUIF Tigers , Gullänget-Kroksta IBS , Holmsund City IBC , Jäbo IK , KFUM , Nätra IBK , Sävar IBF , Team Kalix IB , Umeå City IBF Vit , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

F03-A (tabell/matcher)

Ersboda SK
KFUM
Team Kalix IB
Örnsköldsvik IB

F03-B (tabell/matcher)

GUIF Tigers
Holmsund City IBC
Jäbo IK
Öjebyns IBF

F03-C (tabell/matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Nätra IBK
Sävar IBF
Umeå City IBF Vit


F04

Lag: GUIF Carlshöjd , GUIF Tomtebo , Gullänget-Kroksta IBS , Hissjö SK , Holmsund City IBC , IBF Dalen , Klockarbergets BK , Röbäcks IF , Sandåkerns SK , Skellefteå IBS , Täfteå IK , Umeå City IBF , Vattjoms IK , Örnsköldsvik IB

F04-A (matcher)

GUIF Carlshöjd
GUIF Tomtebo
Gullänget-Kroksta IBS
Hissjö SK
Holmsund City IBC
IBF Dalen
Klockarbergets BK
Röbäcks IF
Sandåkerns SK
Skellefteå IBS
Täfteå IK
Umeå City IBF
Vattjoms IK
Örnsköldsvik IB


F05

Lag: GUIF Tomtebo , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , Moälvens IBK , Nätra IBK , Skellefteå IBK , Örnsköldsvik IB

F05-A (matcher)

GUIF Tomtebo
Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen
Moälvens IBK
Nätra IBK
Skellefteå IBK
Örnsköldsvik IB


F06/07

Lag: Ankarsvik BK , Ankarsvik BK 07 , Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS 07 , Hissjö IB , Hissjö IB 07 , IBF Dalen , Jäbo IK , Jäbo IK 07 , Moälvens IBK , Moälvens IBK 07 , Timrå IBC , Örnsköldsvik IB

F06/07-A (matcher)

Ankarsvik BK
Ankarsvik BK 07
Gullänget-Kroksta IBS
Gullänget-Kroksta IBS 07
Hissjö IB
Hissjö IB 07
IBF Dalen
Jäbo IK
Jäbo IK 07
Moälvens IBK
Moälvens IBK 07
Timrå IBC
Örnsköldsvik IB


P00

Statistik

Lag: FBC Lo , Gamla Stan IBK , Husum IB , IBK Härnösand , Nätra IBK , Örnsköldsvik IB

P00-A (tabell/matcher)

FBC Lo
Gamla Stan IBK
Husum IB
IBK Härnösand
Nätra IBK
Örnsköldsvik IB


P01

Statistik

Lag: Ersboda SK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Moälvens IBK , Obbola IK , Timrå IBC , Öjebyns IBF Blå , Öjebyns IBF Vit

P01-A (tabell/matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
Timrå IBC
Öjebyns IBF Blå

P01-B (tabell/matcher)

Ersboda SK
Moälvens IBK
Obbola IK
Öjebyns IBF Vit


P02

Statistik

Lag: Ersboda SK lag Röd , Ersboda SK lag Svart , GUIF Sofiehem/Carlshöjd , GUIF Tomtebo , Håsta IBK , Hörnefors IF , IBF Dalen Svart , Jemtland IB , Moälvens IBK , Röbäcks IF , Skellefteå IBK , Sundsvall City IBC Orange , Sundsvall City IBC Svart , Sävar IBF , Timrå IBC , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

P02-A (tabell/matcher)

Ersboda SK lag Röd
Håsta IBK
Hörnefors IF
Moälvens IBK
Timrå IBC

P02-B (tabell/matcher)

GUIF Sofiehem/Carlshöjd
IBF Dalen Svart
Sundsvall City IBC Orange
Öjebyns IBF

P02-C (tabell/matcher)

Ersboda SK lag Svart
Röbäcks IF
Skellefteå IBK
Örnsköldsvik IB

P02-D (tabell/matcher)

GUIF Tomtebo
Jemtland IB
Sundsvall City IBC Svart
Sävar IBF


P03

Statistik

Lag: GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Holmsund City IBC , IBK Luleå , Klockarbergets BK , Moälvens IBK , Obbola IK , Sävar IBF , Timrå IBC , Umeå City IBF , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

P03-A (tabell/matcher)

Holmsund City IBC
Klockarbergets BK
Moälvens IBK
Öjebyns IBF

P03-B (tabell/matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
IBK Luleå
Sävar IBF

P03-C (tabell/matcher)

Obbola IK
Timrå IBC
Umeå City IBF
Örnsköldsvik IB


P04

Lag: Granlo BK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , Holmsund City IBC , Hörnefors IF , IBF Dalen , IBK Sundsvall , Moälvens IBK , Nätra IBK , Team Thorengruppen , Umeå City IBF

P04-A (matcher)

Granlo BK
GUIF
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Holmsund City IBC
Hörnefors IF
IBF Dalen
IBK Sundsvall
Moälvens IBK
Nätra IBK
Team Thorengruppen
Umeå City IBF


P05

Lag: Ankarsvik BK lag 1 , Ankarsvik BK lag 2 , Gullänget-Kroksta IBS , Hissjö SK , IBF Dalen , Klockarbergets BK Lag 1 , Klockarbergets BK Lag 2 , Moälvens IBK , Sandåkerns SK , Skellefteå IBK lag 1 , Skellefteå IBK lag 2 , Skellefteå IBK lag 3 , Sävar IBF , Umeå City IBF Blå , Umeå City IBF Vit , Örnsköldsvik IB

P05-A (matcher)

Ankarsvik BK lag 1
Ankarsvik BK lag 2
Gullänget-Kroksta IBS
Hissjö SK
IBF Dalen
Klockarbergets BK Lag 1
Klockarbergets BK Lag 2
Moälvens IBK
Sandåkerns SK
Skellefteå IBK lag 1
Skellefteå IBK lag 2
Skellefteå IBK lag 3
Sävar IBF
Umeå City IBF Blå
Umeå City IBF Vit
Örnsköldsvik IB


P06/07

Lag: Ankarsvik BK lag 1 , Ankarsvik BK lag 2 , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , Moälvens IBK 07 , Sandåkerns SK , Umeå City IBF Blå 07 , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB Röd 07 , Örnsköldsvik IB Svart 07

P06/07-A (matcher)

Ankarsvik BK lag 1
Ankarsvik BK lag 2
Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen
Moälvens IBK 07
Sandåkerns SK
Umeå City IBF Blå 07
Örnsköldsvik IB
Örnsköldsvik IB Röd 07
Örnsköldsvik IB Svart 07