Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2020
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U12



Nyheter

2019-08-01
Nu har vi öppnat anmälan till den tjugotredje upplagan av Paradiscupen i Ör...
2019-01-03
Passa på och testa din styrka i speedshooting. Vi har placerat den på Loftet i S...
2018-12-27
Incheckning innan första match Innan er första match så ska ni checka in ert l...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


lördag 2 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1001 10:00 G:P00-A Skyttis ÖIB Nätra IBK 6-1
1101 10:00 G:P01-A Högland GK IBS GUIF 4-2
1401 10:00 G:F00/01-B Sport GK IBS Moälvens IBK 5-2
1601 10:00 G:F03-C Nola GK IBS Sävar IBF 1-0
1201 10:45 G:P02-C Högland ÖIB Ersboda SK lag Svart 3-2
1501 10:45 G:F02-A Sport Moälvens IBK ÖIB 0-5
1602 10:45 G:F03-A Skyttis Ersboda SK KFUM 0-13
1603 10:45 G:F03-B Nola GUIF Tigers Holmsund City IBC 3-1
1002 11:30 G:P00-A Skyttis IBK Härnösand FBC Lo 3-2
1202 11:30 G:P02-D Sport Sävar IBF GUIF Tomtebo 2-8
1203 11:30 G:P02-A Högland Timrå IBC Ersboda SK lag Röd 8-1
1502 11:30 G:F02-B Nola GK IBS Röbäcks IF 5-1
1003 12:15 G:P00-A Skyttis Nätra IBK Husum IB 2-1
1102 12:15 G:P01-B Högland Ersboda SK Moälvens IBK 3-1
1204 12:15 G:P02-C Sport Röbäcks IF Skellefteå IBK 0-4
1301 12:15 G:P03-B Holmen Sävar IBF GUIF 5-0
1604 12:15 G:F03-C Nola Umeå City IBF Vit GK IBS 4-2
1205 13:00 G:P02-A Högland Håsta IBK Hörnefors IF 1-4
1206 13:00 G:P02-B Sport IBF Dalen Svart Sundsvall City IBC Orange 6-2
1302 13:00 G:P03-A Holmen Holmsund City IBC Klockarbergets BK 1-2
1402 13:00 G:F00/01-A Nola Söderhamns IBF Täfteå IK 0-7
1503 13:00 G:F02-A Skyttis IBF Dalen Sävar IBF/Täfteå IK 3-1
1103 13:45 G:P01-B Högland Obbola IK Öjebyns IBF Vit 8-5
1207 13:45 G:P02-D Sport Sundsvall City IBC Svart Sävar IBF 0-5
1303 13:45 G:P03-C Holmen Umeå City IBF ÖIB 6-2
1403 13:45 G:F00/01-B Skyttis Moälvens IBK IBF Dalen 7-1
1605 13:45 G:F03-B Nola Jäbo IK Öjebyns IBF 6-4
1004 14:30 G:P00-A Skyttis Gamla Stan IBK ÖIB 2-5
1104 14:30 G:P01-A Högland Timrå IBC Öjebyns IBF Blå 6-5
1208 14:30 G:P02-B Nola Öjebyns IBF GUIF Sofiehem/Carlshöjd 1-6
1304 14:30 G:P03-C Holmen Obbola IK Timrå IBC 3-4
1404 14:30 G:F00/01-A Sport Gammelstads IF Jäbo IK 1-10
1209 15:15 G:P02-A Högland Moälvens IBK Timrå IBC 2-3
1504 15:15 G:F02-A Skyttis IBF Dalen Moälvens IBK 0-3
1505 15:15 G:F02-B Nola Öjebyns IBF GK IBS 3-3
1606 15:15 G:F03-A Sport ÖIB Ersboda SK 7-0
1607 15:15 G:F03-C Holmen Nätra IBK Sävar IBF 4-2
1005 16:00 G:P00-A Sport Husum IB IBK Härnösand 2-2
1210 16:00 G:P02-C Högland Skellefteå IBK ÖIB 3-2
1211 16:00 G:P02-D Holmen GUIF Tomtebo Jemtland IB 2-3
1305 16:00 G:P03-A Nola Moälvens IBK Öjebyns IBF 6-6
1608 16:00 G:F03-A Skyttis KFUM Team Kalix IB 1-2
1105 16:50 G:P01-A Högland GUIF Timrå IBC 5-4
1405 16:50 G:F00/01-A Skyttis Jäbo IK Söderhamns IBF 5-0
1406 16:50 G:F00/01-A Sport Täfteå IK Gammelstads IF 7-0
1506 16:50 G:F02-A Nola ÖIB Sävar IBF/Täfteå IK 1-3
1609 16:50 G:F03-C Holmen Nätra IBK Umeå City IBF Vit 2-6
1106 17:40 G:P01-B Högland Ersboda SK Obbola IK 4-3
1212 17:40 G:P02-B Nola GUIF Sofiehem/Carlshöjd IBF Dalen Svart 1-1
1306 17:40 G:P03-B Skyttis IBK Luleå Sävar IBF 3-3
1307 17:40 G:P03-B Sport GUIF GK IBS 1-1
1006 18:30 G:P00-A Högland Husum IB FBC Lo 2-5
1213 18:30 G:P02-A Sport Hörnefors IF Moälvens IBK 5-4
1308 18:30 G:P03-A Nola Öjebyns IBF Holmsund City IBC 5-7
1507 18:30 G:F02-B Skyttis Röbäcks IF Älvsjö AIK 6-3
1610 18:30 G:F03-B Holmen Holmsund City IBC Jäbo IK 1-9
1007 19:15 G:P00-A Sport IBK Härnösand ÖIB 1-0
1008 19:15 G:P00-A Högland Nätra IBK Gamla Stan IBK 3-1
1508 19:15 G:F02-A Skyttis Team Kalix IB IBF Dalen 5-5
1509 19:15 G:F02-A Nola Sävar IBF/Täfteå IK Moälvens IBK 8-4
1611 19:15 G:F03-B Holmen Öjebyns IBF GUIF Tigers 2-3
1107 20:00 G:P01-B Holmen Moälvens IBK Öjebyns IBF Vit 3-1
1214 20:00 G:P02-C Sport Ersboda SK lag Svart Röbäcks IF 2-3
1309 20:00 G:P03-C Nola Timrå IBC Umeå City IBF 3-5
1310 20:00 G:P03-C Högland ÖIB Obbola IK 10-2
1612 20:00 G:F03-A Skyttis Team Kalix IB ÖIB 0-1
1108 20:45 G:P01-A Holmen Öjebyns IBF Blå GK IBS 9-4
1215 20:45 G:P02-B Nola Sundsvall City IBC Orange Öjebyns IBF 1-7
1311 20:45 G:P03-B Sport GK IBS IBK Luleå 0-2
1312 20:45 G:P03-A Högland Klockarbergets BK Moälvens IBK 9-2
1510 20:45 G:F02-B Skyttis Älvsjö AIK Öjebyns IBF 0-1
1009 21:30 G:P00-A Högland FBC Lo Gamla Stan IBK 1-5
1216 21:30 G:P02-A Sport Ersboda SK lag Röd Håsta IBK 3-4
1217 21:30 G:P02-D Nola Jemtland IB Sundsvall City IBC Svart 8-0
1511 21:30 G:F02-A Skyttis Team Kalix IB ÖIB 1-1