Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 3 - 7 jan 2018
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: Pojkar & Flickor 2002-2010



Nyheter

2017-11-30
Spelschemat till Paradiscupen 2018 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2017-11-30
Nu har vi stängt anmälan till Paradiscupen 2018. Totalt blev det 144 st lag so...
2017-11-17
Anmälningstiden för spel i Paradiscupen 2018 gick ut den 15 november men det kom...

Klasser/Grupper

F02/03

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Holmsund City IBC , Nätra IBK , Skellefteå IBK , Vindelns IF , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB 03

F02/03-A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Vindelns IF
Öjebyns IBF
Örnsköldsvik IB

F02/03-B (matcher)

Holmsund City IBC
Nätra IBK
Skellefteå IBK
Örnsköldsvik IB 03


F04

Lag: Brunflo FK , Clemensnäs IF , Gullänget-Kroksta IBS , Holmsund City IBC Blå , Holmsund City IBC Vit , IBK Östhammar , Jäbo IK , Röbäcks IF , Skellefteå IBS , Sundsvall City IBC , Täfteå IK , Örnsköldsvik IB

F04-A (matcher)

Holmsund City IBC Blå
Jäbo IK
Skellefteå IBS
Sundsvall City IBC

F04-B (matcher)

Clemensnäs IF
Gullänget-Kroksta IBS
IBK Östhammar
Röbäcks IF

F04-C (matcher)

Brunflo FK
Holmsund City IBC Vit
Täfteå IK
Örnsköldsvik IB


F05

Lag: Gamla Stan Bulldogs , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Jäbo IK , Luleå SK , Moälvens IBK , Obbola IK , Röbäcks IF , Skellefteå IBK , Sundsvall IBF Södermalm lag 1 , Sundsvall IBF Södermalm lag 2 , Sävar IK , Umeå City IBF , Umeå City IBF Blå , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

F05-A (matcher)

Gamla Stan Bulldogs
Obbola IK
Umeå City IBF Blå
Örnsköldsvik IB

F05-B (matcher)

Jäbo IK
Skellefteå IBK
Sundsvall IBF Södermalm lag 2
Sävar IK

F05-C (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Röbäcks IF
Sundsvall IBF Södermalm lag 1
Öjebyns IBF

F05-D (matcher)

GUIF
Luleå SK
Moälvens IBK
Umeå City IBF


Flickor Blå A

Lag: Ersboda SK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS 06 , IBF Dalen Södra , IBK Härnösand , Moälvens IBK , Moälvens IBK 07 , Nätra IBK , Sandåkerns SK , Skellefteå IBK , Spöland Vännäs IF , Sundsvall IBF Nord , Sävar IK , Timrå IBC lag 1 , Timrå IBC lag 2 , Umeå City IBF , Vindelns IF , Örnsköldsvik IB Röd

FBA-A (matcher)

Ersboda SK
Gullänget-Kroksta IBS 06
IBF Dalen Södra
Moälvens IBK 07
Nätra IBK
Skellefteå IBK
Spöland Vännäs IF
Sundsvall IBF Nord
Sävar IK
Timrå IBC lag 1

FBA-B (matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
IBK Härnösand
Moälvens IBK
Sandåkerns SK
Timrå IBC lag 2
Umeå City IBF
Vindelns IF
Örnsköldsvik IB Röd


Flickor Blå B

Lag: Ersboda SK , GUIF , Jäbo IK lag 1 , Jäbo IK lag 2 , Sundsvall IBF Granloholm , Sundsvall IBF Haga , Umeå City IBF 07 , Vattjoms IK

FBB-A (matcher)

Ersboda SK
GUIF
Jäbo IK lag 1
Jäbo IK lag 2
Sundsvall IBF Granloholm
Sundsvall IBF Haga
Umeå City IBF 07
Vattjoms IK


Flickor Grön A

Lag: Gullänget-Kroksta IBS 09 , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , IBF Dalen Södra , IBF Dalen Södra Vit , Jäbo IK , Moälvens IBK , Nätra IBK , Örnsköldsvik IB 09 , Örnsköldsvik IB Röd , Örnsköldsvik IB Svart

FGA-A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS 09
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
IBF Dalen Södra
IBF Dalen Södra Vit
Jäbo IK
Moälvens IBK
Nätra IBK
Örnsköldsvik IB 09
Örnsköldsvik IB Röd
Örnsköldsvik IB Svart


P02/P03

Lag: Bergnäsets AIK , Gammelstads IF , Gullänget-Kroksta IBS , Moälvens IBK , Sundsvall City IBC , Sävar IK , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB 03

P02/03-A (matcher)

Gammelstads IF
Moälvens IBK
Sundsvall City IBC
Örnsköldsvik IB 03

P02/03-B (matcher)

Bergnäsets AIK
Gullänget-Kroksta IBS
Sävar IK
Örnsköldsvik IB


P04

Lag: Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , Holmsund City IBC , IBF Dalen , Kågedalens AIF , Moälvens IBK , Skellefteå IBK , Spöland Vännäs IF , Wibax IBF Piteå , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

P04-A (matcher)

Holmsund City IBC
Moälvens IBK
Skellefteå IBK

P04-B (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS Blå
Kågedalens AIF
Öjebyns IBF
Örnsköldsvik IB

P04-C (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS Vit
IBF Dalen
Spöland Vännäs IF
Wibax IBF Piteå


P05

Lag: GUIF Svart , GUIF Vit , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , IBF Dalen Södra , Moälvens IBK , Röbäcks IF , Skellefteå IBK , Skellefteå IBK Svart , Skellefteå IBK Vit , Sävar IK , Umeå City IBF Blå , Öjebyns IBF Blå , Öjebyns IBF Vit

P05-A (matcher)

GUIF Svart
Gullänget-Kroksta IBS
Röbäcks IF
Skellefteå IBK
Öjebyns IBF Vit

P05-B (matcher)

IBF Dalen
Moälvens IBK
Skellefteå IBK Vit
Sävar IK

P05-C (matcher)

GUIF Vit
IBF Dalen Södra
Skellefteå IBK Svart
Umeå City IBF Blå
Öjebyns IBF Blå


Pojkar Blå A

Lag: FBC Lo , Granlo BK Röd , Granlo BK Svart , GUIF Svart , GUIF Vit , Gullänget-Kroksta IBS 06 , Gullänget-Kroksta IBS 07 , IBF Dalen Svart , IBF Dalen Södra , IBF Dalen Vit , IBK Sundsvall , Jemtland IB , Moälvens IBK , Nätra IBK Gul , Nätra IBK Svart , Röbäcks IF Blå , Röbäcks IF Röd , Sandåkerns SK Röd , Sandåkerns SK Vit , Skellefteå IBK , Sävar IK , Tegs SK IBF , Timrå IBC Röd , Timrå IBC Svart , Umeå City IBF Blå , Umeå City IBF Blå 07 , Umeå City IBF Blå Norr , Umeå City IBF Vit , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB Röd , Örnsköldsvik IB Svart

PBA-A (matcher)

FBC Lo
Granlo BK Röd
GUIF Svart
Gullänget-Kroksta IBS 06
IBF Dalen Södra
Jemtland IB
Röbäcks IF Röd
Skellefteå IBK
Sävar IK
Umeå City IBF Blå
Örnsköldsvik IB Svart

PBA-B (matcher)

Granlo BK Svart
GUIF Vit
IBF Dalen Svart
Moälvens IBK
Nätra IBK Gul
Röbäcks IF Blå
Sandåkerns SK Röd
Timrå IBC Röd
Umeå City IBF Blå Norr
Örnsköldsvik IB Röd

PBA-C (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS 07
IBF Dalen Vit
IBK Sundsvall
Nätra IBK Svart
Sandåkerns SK Vit
Tegs SK IBF
Timrå IBC Svart
Umeå City IBF Blå 07
Umeå City IBF Vit
Örnsköldsvik IB


Pojkar Blå B

Lag: Ankarsvik BK , Ankarsvik BK Svart , Ankarsvik BK Vit , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , IBF Dalen , Moälvens IBK , Skellefteå IBS , Sävar IK , Sävar IK Röd , Timrå IBC

PBB-A (matcher)

Ankarsvik BK
Ankarsvik BK Svart
Ankarsvik BK Vit
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
IBF Dalen
Moälvens IBK
Skellefteå IBS
Sävar IK
Sävar IK Röd
Timrå IBC