Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 3 - 7 jan 2018
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: Pojkar & Flickor 2002-2010



Nyheter

2017-11-30
Spelschemat till Paradiscupen 2018 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2017-11-30
Nu har vi stängt anmälan till Paradiscupen 2018. Totalt blev det 144 st lag so...
2017-11-17
Anmälningstiden för spel i Paradiscupen 2018 gick ut den 15 november men det kom...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


onsdag 3 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1001 10:00 G:P02/03-A Nola ÖIB 03 Moälvens IBK
1002 10:00 G:P02/03-B Högland GK IBS ÖIB
1301 10:00 G:F02/03-A Skyttis ÖIB GK IBS
1302 10:00 G:F02/03-B Sport Nätra IBK ÖIB 03
1101 10:45 G:P04-B Högland GK IBS Blå ÖIB
1401 10:45 G:F04-A Skyttis Jäbo IK Holmsund City IBC Blå
1502 10:45 G:F05-B Sport Jäbo IK Sävar IK
1503 10:45 G:F05-D Nola GUIF Moälvens IBK
1201 11:30 G:P05-A Högland Röbäcks IF GUIF Svart
1402 11:30 G:F04-C Skyttis Täfteå IK Holmsund City IBC Vit
1504 11:30 G:F05-C Sport GK IBS Röbäcks IF
1505 11:30 G:F05-A Nola ÖIB Umeå City IBF Blå
1102 12:15 G:P04-C Nola GK IBS Vit Spöland Vännäs IF
1202 12:15 G:P05-B Sport Moälvens IBK IBF Dalen
1203 12:15 G:P05-C Högland GUIF Vit IBF Dalen Södra
1403 12:15 G:F04-B Skyttis GK IBS Röbäcks IF
1204 13:00 G:P05-B Högland Sävar IK Skellefteå IBK Vit
1304 13:00 G:F02/03-B Sport Holmsund City IBC Nätra IBK
1404 13:00 G:F04-C Nola Brunflo FK ÖIB
1405 13:00 G:F04-A Skyttis Skellefteå IBS Sundsvall City IBC
1103 13:45 G:P04-C Sport IBF Dalen Wibax IBF Piteå
1104 13:45 G:P04-A Nola Moälvens IBK Skellefteå IBK
1205 13:45 G:P05-A Högland Skellefteå IBK Öjebyns IBF Vit
1303 13:45 G:F02/03-A Skyttis Vindelns IF Öjebyns IBF
1206 14:30 G:P05-C Högland Skellefteå IBK Svart Öjebyns IBF Blå
1305 14:30 G:F02/03-B Nola ÖIB 03 Skellefteå IBK
1406 14:30 G:F04-B Sport IBK Östhammar Clemensnäs IF
1506 14:30 G:F05-C Skyttis Sundsvall IBF Södermalm lag 1 Öjebyns IBF
1105 15:15 G:P04-B Högland Kågedalens AIF Öjebyns IBF
1207 15:15 G:P05-C Nola IBF Dalen Södra Umeå City IBF Blå
1507 15:15 G:F05-B Skyttis Sundsvall IBF Södermalm lag 2 Skellefteå IBK
1508 15:15 G:F05-A Sport Obbola IK Gamla Stan Bulldogs
1003 16:00 G:P02/03-B Skyttis Sävar IK Bergnäsets AIK
1208 16:00 G:P05-B Nola IBF Dalen Sävar IK
1209 16:00 G:P05-A Högland Öjebyns IBF Vit GK IBS
1509 16:00 G:F05-D Sport Umeå City IBF GUIF
1210 16:50 G:P05-C Högland Öjebyns IBF Blå GUIF Vit
1306 16:50 G:F02/03-A Nola Öjebyns IBF ÖIB
1510 16:50 G:F05-C Skyttis Öjebyns IBF GK IBS
1511 16:50 G:F05-D Sport Moälvens IBK Luleå SK
1004 17:40 G:P02/03-A Sport Gammelstads IF Sundsvall City IBC
1106 17:40 G:P04-C Skyttis Spöland Vännäs IF IBF Dalen
1211 17:40 G:P05-A Högland GUIF Svart Skellefteå IBK
1407 17:40 G:F04-B Nola Clemensnäs IF GK IBS
1107 18:30 G:P04-A Nola Skellefteå IBK Holmsund City IBC
1108 18:30 G:P04-C Högland Wibax IBF Piteå GK IBS Vit
1512 18:30 G:F05-B Skyttis Skellefteå IBK Jäbo IK
1513 18:30 G:F05-A Sport Umeå City IBF Blå Obbola IK
1212 19:15 G:P05-A Skyttis GK IBS Röbäcks IF
1408 19:15 G:F04-B Nola Röbäcks IF IBK Östhammar
1409 19:15 G:F04-C Högland ÖIB Täfteå IK
1514 19:15 G:F05-A Sport Gamla Stan Bulldogs ÖIB
1109 20:00 G:P04-B Skyttis Öjebyns IBF GK IBS Blå
1110 20:00 G:P04-B Sport ÖIB Kågedalens AIF
1410 20:00 G:F04-A Nola Holmsund City IBC Blå Skellefteå IBS
1411 20:00 G:F04-A Högland Sundsvall City IBC Jäbo IK
1213 20:45 G:P05-B Skyttis Skellefteå IBK Vit Moälvens IBK
1307 20:45 G:F02/03-A Sport GK IBS Vindelns IF
1412 20:45 G:F04-C Nola Holmsund City IBC Vit Brunflo FK
1515 20:45 G:F05-B Högland Sävar IK Sundsvall IBF Södermalm lag 2
1214 21:30 G:P05-C Skyttis Umeå City IBF Blå Skellefteå IBK Svart
1308 21:30 G:F02/03-B Sport Skellefteå IBK Holmsund City IBC
1516 21:30 G:F05-D Nola Luleå SK Umeå City IBF
1517 21:30 G:F05-C Högland Röbäcks IF Sundsvall IBF Södermalm lag 1