Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 3 - 7 jan 2018
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: Pojkar & Flickor 2002-2010



Nyheter

2017-11-30
Spelschemat till Paradiscupen 2018 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2017-11-30
Nu har vi stängt anmälan till Paradiscupen 2018. Totalt blev det 144 st lag so...
2017-11-17
Anmälningstiden för spel i Paradiscupen 2018 gick ut den 15 november men det kom...

Tabeller

Grupp:  

Tabell

M=Matcher, V=Vinster, O=Oavgjorda, F=Förluster, GM=Gjorda mål, IM=Insläppta mål, +/-=Målskillnad, P=Poäng

Matcher

MnrDatumTidMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1001 2018-01-03 10:00 Nola ÖIB 03 Moälvens IBK
1002 2018-01-03 10:00 Högland GK IBS ÖIB
1301 2018-01-03 10:00 Skyttis ÖIB GK IBS
1302 2018-01-03 10:00 Sport Nätra IBK ÖIB 03
1101 2018-01-03 10:45 Högland GK IBS Blå ÖIB
1401 2018-01-03 10:45 Skyttis Jäbo IK Holmsund City IBC Blå
1502 2018-01-03 10:45 Sport Jäbo IK Sävar IK
1503 2018-01-03 10:45 Nola GUIF Moälvens IBK
1201 2018-01-03 11:30 Högland Röbäcks IF GUIF Svart
1402 2018-01-03 11:30 Skyttis Täfteå IK Holmsund City IBC Vit
1504 2018-01-03 11:30 Sport GK IBS Röbäcks IF
1505 2018-01-03 11:30 Nola ÖIB Umeå City IBF Blå
1102 2018-01-03 12:15 Nola GK IBS Vit Spöland Vännäs IF
1202 2018-01-03 12:15 Sport Moälvens IBK IBF Dalen
1203 2018-01-03 12:15 Högland GUIF Vit IBF Dalen Södra
1403 2018-01-03 12:15 Skyttis GK IBS Röbäcks IF
1204 2018-01-03 13:00 Högland Sävar IK Skellefteå IBK Vit
1304 2018-01-03 13:00 Sport Holmsund City IBC Nätra IBK
1404 2018-01-03 13:00 Nola Brunflo FK ÖIB
1405 2018-01-03 13:00 Skyttis Skellefteå IBS Sundsvall City IBC
1103 2018-01-03 13:45 Sport IBF Dalen Wibax IBF Piteå
1104 2018-01-03 13:45 Nola Moälvens IBK Skellefteå IBK
1205 2018-01-03 13:45 Högland Skellefteå IBK Öjebyns IBF Vit
1303 2018-01-03 13:45 Skyttis Vindelns IF Öjebyns IBF
1206 2018-01-03 14:30 Högland Skellefteå IBK Svart Öjebyns IBF Blå
1305 2018-01-03 14:30 Nola ÖIB 03 Skellefteå IBK
1406 2018-01-03 14:30 Sport IBK Östhammar Clemensnäs IF
1506 2018-01-03 14:30 Skyttis Sundsvall IBF Södermalm lag 1 Öjebyns IBF
1105 2018-01-03 15:15 Högland Kågedalens AIF Öjebyns IBF
1207 2018-01-03 15:15 Nola IBF Dalen Södra Umeå City IBF Blå
1507 2018-01-03 15:15 Skyttis Sundsvall IBF Södermalm lag 2 Skellefteå IBK
1508 2018-01-03 15:15 Sport Obbola IK Gamla Stan Bulldogs
1003 2018-01-03 16:00 Skyttis Sävar IK Bergnäsets AIK
1208 2018-01-03 16:00 Nola IBF Dalen Sävar IK
1209 2018-01-03 16:00 Högland Öjebyns IBF Vit GK IBS
1509 2018-01-03 16:00 Sport Umeå City IBF GUIF
1210 2018-01-03 16:50 Högland Öjebyns IBF Blå GUIF Vit
1306 2018-01-03 16:50 Nola Öjebyns IBF ÖIB
1510 2018-01-03 16:50 Skyttis Öjebyns IBF GK IBS
1511 2018-01-03 16:50 Sport Moälvens IBK Luleå SK
1004 2018-01-03 17:40 Sport Gammelstads IF Sundsvall City IBC
1106 2018-01-03 17:40 Skyttis Spöland Vännäs IF IBF Dalen
1211 2018-01-03 17:40 Högland GUIF Svart Skellefteå IBK
1407 2018-01-03 17:40 Nola Clemensnäs IF GK IBS
1107 2018-01-03 18:30 Nola Skellefteå IBK Holmsund City IBC
1108 2018-01-03 18:30 Högland Wibax IBF Piteå GK IBS Vit
1512 2018-01-03 18:30 Skyttis Skellefteå IBK Jäbo IK
1513 2018-01-03 18:30 Sport Umeå City IBF Blå Obbola IK
1212 2018-01-03 19:15 Skyttis GK IBS Röbäcks IF
1408 2018-01-03 19:15 Nola Röbäcks IF IBK Östhammar
1409 2018-01-03 19:15 Högland ÖIB Täfteå IK
1514 2018-01-03 19:15 Sport Gamla Stan Bulldogs ÖIB
1109 2018-01-03 20:00 Skyttis Öjebyns IBF GK IBS Blå
1110 2018-01-03 20:00 Sport ÖIB Kågedalens AIF
1410 2018-01-03 20:00 Nola Holmsund City IBC Blå Skellefteå IBS
1411 2018-01-03 20:00 Högland Sundsvall City IBC Jäbo IK
1213 2018-01-03 20:45 Skyttis Skellefteå IBK Vit Moälvens IBK
1307 2018-01-03 20:45 Sport GK IBS Vindelns IF
1412 2018-01-03 20:45 Nola Holmsund City IBC Vit Brunflo FK
1515 2018-01-03 20:45 Högland Sävar IK Sundsvall IBF Södermalm lag 2
1214 2018-01-03 21:30 Skyttis Umeå City IBF Blå Skellefteå IBK Svart
1308 2018-01-03 21:30 Sport Skellefteå IBK Holmsund City IBC
1516 2018-01-03 21:30 Nola Luleå SK Umeå City IBF
1517 2018-01-03 21:30 Högland Röbäcks IF Sundsvall IBF Södermalm lag 1
1005 2018-01-04 08:00 Skyttis Moälvens IBK Gammelstads IF
1006 2018-01-04 08:00 Sport Sundsvall City IBC ÖIB 03
1007 2018-01-04 08:00 Nola Bergnäsets AIK GK IBS
1008 2018-01-04 08:00 Högland ÖIB Sävar IK
1215 2018-01-04 08:45 Skyttis GUIF Svart GK IBS
1216 2018-01-04 08:45 Sport Röbäcks IF Öjebyns IBF Vit
1518 2018-01-04 08:45 Nola ÖIB Obbola IK
1519 2018-01-04 08:45 Högland Umeå City IBF Blå Gamla Stan Bulldogs
1111 2018-01-04 09:30 Nola Holmsund City IBC Moälvens IBK
1217 2018-01-04 09:30 Skyttis GUIF Vit Skellefteå IBK Svart
1218 2018-01-04 09:30 Sport Umeå City IBF Blå Öjebyns IBF Blå
1520 2018-01-04 09:30 Högland Sävar IK Skellefteå IBK
1521 2018-01-04 10:00 Holmen Jäbo IK Sundsvall IBF Södermalm lag 2
1112 2018-01-04 10:15 Skyttis GK IBS Vit IBF Dalen
1113 2018-01-04 10:15 Sport Spöland Vännäs IF Wibax IBF Piteå
1114 2018-01-04 10:15 Nola ÖIB Öjebyns IBF
1115 2018-01-04 10:15 Högland GK IBS Blå Kågedalens AIF
1522 2018-01-04 10:45 Holmen GK IBS Sundsvall IBF Södermalm lag 1
1413 2018-01-04 11:00 Skyttis Holmsund City IBC Blå Sundsvall City IBC
1523 2018-01-04 11:00 Sport Röbäcks IF Öjebyns IBF
1524 2018-01-04 11:00 Nola Moälvens IBK Umeå City IBF
1525 2018-01-04 11:00 Högland GUIF Luleå SK
1219 2018-01-04 11:45 Högland GK IBS Skellefteå IBK
1414 2018-01-04 11:45 Skyttis ÖIB Holmsund City IBC Vit
1415 2018-01-04 11:45 Sport Jäbo IK Skellefteå IBS
1416 2018-01-04 11:45 Nola Täfteå IK Brunflo FK
1116 2018-01-04 12:30 Åttondelsfinal 1 Nola 3:an grp C 3:an grp A
1220 2018-01-04 12:30 Högland IBF Dalen Södra Skellefteå IBK Svart
1417 2018-01-04 12:30 Skyttis GK IBS IBK Östhammar
1418 2018-01-04 12:30 Sport Röbäcks IF Clemensnäs IF
1009 2018-01-04 13:15 Skyttis GK IBS Sävar IK
1010 2018-01-04 13:15 Sport ÖIB Bergnäsets AIK
1117 2018-01-04 13:15 Åttondelsfinal 2 Nola 3:an grp B 4:an grp C
1118 2018-01-04 13:15 Åttondelsfinal 3 Högland 2:an grp A 4:an grp B
1011 2018-01-04 14:00 Skyttis Moälvens IBK Sundsvall City IBC
1012 2018-01-04 14:00 Sport ÖIB 03 Gammelstads IF
1221 2018-01-04 14:00 Nola Moälvens IBK Sävar IK
1222 2018-01-04 14:00 Högland IBF Dalen Skellefteå IBK Vit
1223 2018-01-04 14:50 Nola Öjebyns IBF Vit GUIF Svart
1224 2018-01-04 14:50 Högland Skellefteå IBK Röbäcks IF
1309 2018-01-04 14:50 Skyttis ÖIB Vindelns IF
1310 2018-01-04 14:50 Sport GK IBS Öjebyns IBF
1225 2018-01-04 15:40 Nola Öjebyns IBF Blå IBF Dalen Södra
1226 2018-01-04 15:40 Högland GUIF Vit Umeå City IBF Blå
1311 2018-01-04 15:40 Skyttis ÖIB 03 Holmsund City IBC
1312 2018-01-04 15:40 Sport Nätra IBK Skellefteå IBK
1419 2018-01-04 16:30 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp C
1420 2018-01-04 16:30 Kvartsfinal 2 Nola 1:an grp B Näst bästa 3:an
1421 2018-01-04 16:30 Kvartsfinal 3 Sport 1:an grp C Bästa 3:an
1422 2018-01-04 16:30 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 2:an grp B
1526 2018-01-04 17:00 B-Kvartsfinal 1 Holmen 3:an grp A 4:an grp B
1527 2018-01-04 17:20 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp B
1528 2018-01-04 17:20 Kvartsfinal 2 Sport 1:an grp C 2:an grp D
1529 2018-01-04 17:20 Kvartsfinal 3 Nola 1:an grp B 2:an grp A
1530 2018-01-04 17:20 Kvartsfinal 4 Högland 1:an grp D 2:an grp C
1531 2018-01-04 17:45 B-Kvartsfinal 2 Holmen 3:an grp C 4:an grp D
1013 2018-01-04 18:10 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 4:an grp B
1014 2018-01-04 18:10 Kvartsfinal 2 Nola 2:an grp B 3:an grp A
1015 2018-01-04 18:10 Kvartsfinal 3 Sport 1:an grp B 4:an grp A
1016 2018-01-04 18:10 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 3:an grp B
1532 2018-01-04 18:30 B-Kvartsfinal 3 Holmen 3:an grp B 4.an grp A
1227 2018-01-04 19:00 B-Kvartsfinal 1 Skyttis 3:an grp B 5:an grp A
1228 2018-01-04 19:00 B-Kvartsfinal 2 Sport 4:an grp B 5:an grp C
1423 2018-01-04 19:00 Placeringsmatch 1 Nola Tredje bästa 3:an 4:an grp A
1424 2018-01-04 19:00 Placeringsmatch 2 Högland 4:an grp B 4:an grp C
1533 2018-01-04 19:15 B-Kvartsfinal 4 Holmen 3:an grp D 4:an grp C
1229 2018-01-04 19:50 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp B
1230 2018-01-04 19:50 Kvartsfinal 2 Nola 1:an grp C 3:an grp A
1231 2018-01-04 19:50 Kvartsfinal 3 Sport 1:an grp B 2:an grp C
1232 2018-01-04 19:50 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 3:an grp C
1119 2018-01-04 20:00 Placeringsmatch 1 Holmen Förlorare Åttondelsfinal 1 Förlorare Åttondelsfinal 2
1120 2018-01-04 20:40 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A Vinnare Åttondelsfinal 1
1121 2018-01-04 20:40 Kvartsfinal 2 Nola 2:an grp B 2:an grp C
1122 2018-01-04 20:40 Kvartsfinal 3 Sport 1:an grp B Vinnare Åttondelsfinal 2
1123 2018-01-04 20:40 Kvartsfinal 4 Högland 1:an grp C Vinnare Åttondelsfinal 3
1534 2018-01-04 20:45 D-Semifinal 1 Holmen Förlorare B-Kvartsfinal 3 Förlorare B-Kvartsfinal 4
1313 2018-01-04 21:30 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 4:an grp B
1314 2018-01-04 21:30 Kvartsfinal 2 Nola 2:an grp B 3:an grp A
1315 2018-01-04 21:30 Kvartsfinal 3 Sport 1:an grp B 4:an grp A
1316 2018-01-04 21:30 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 3:an grp B
1017 2018-01-05 08:00 B-Semifinal 1 Skyttis Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1018 2018-01-05 08:00 B-Semifinal 2 Sport Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1124 2018-01-05 08:00 B-Semifinal 1 Nola Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1125 2018-01-05 08:00 B-Semifinal 2 Högland Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1233 2018-01-05 08:00 C-Semifinal 1 Holmen 4:an grp C Vinnare B-Kvartsfinal 1
1019 2018-01-05 08:45 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1020 2018-01-05 08:45 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1234 2018-01-05 08:45 Match om 13:e plats Nola Förlorare B-Kvartsfinal 1 Förlorare B-Kvartsfinal 2
1235 2018-01-05 08:45 C-Semifinal 2 Holmen 4:an grp A Vinnare B-Kvartsfinal 2
1535 2018-01-05 08:45 D-Semifinal 2 Högland Förlorare B-Kvartsfinal 3 Förlorare B-Kvartsfinal 4
1317 2018-01-05 09:30 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1318 2018-01-05 09:30 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1425 2018-01-05 09:30 Semifinal 1 Nola Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1426 2018-01-05 09:30 Semifinal 2 Högland Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1427 2018-01-05 09:30 B-Semifinal 1 Holmen Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1428 2018-01-05 10:15 Placeringsmatch 3 Nola 4:an grp A 4:an grp B
1429 2018-01-05 10:15 Placeringsmatch 4 Högland 4:an grp C Tredje bästa 3:an
1430 2018-01-05 10:15 B-Semifinal 2 Holmen Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1126 2018-01-05 10:20 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1127 2018-01-05 10:20 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1236 2018-01-05 11:00 Match om 11:e plats Holmen Förlorare C-Semifinal 1 Förlorare C-Semifinal 2
1536 2018-01-05 11:00 Semifinal 1 Nola Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1537 2018-01-05 11:00 Semifinal 2 Högland Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1237 2018-01-05 11:10 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1238 2018-01-05 11:10 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1021 2018-01-05 11:45 Match om 7:e plats Högland Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1239 2018-01-05 11:45 Match om 9:e plats Holmen Vinnare C-Semifinal 1 Vinnare C-Semifinal 2
1538 2018-01-05 11:45 Match om 13:e plats Nola Vinnare D-Semifinal 1 Vinnare D-Semifinal 2
1022 2018-01-05 12:00 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1539 2018-01-05 12:00 Match om 15:e plats Sport Förlorare D-Semifinal 1 Förlorare D-Semifinal 2
1023 2018-01-05 12:30 Match om 5:e plats Högland Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1431 2018-01-05 12:30 Placeringsmatch 5 Nola Tredje bästa 3:an 4:an grp B
1432 2018-01-05 12:30 Match om 7:e plats Holmen Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1024 2018-01-05 12:50 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1433 2018-01-05 12:50 Match om 3:e pris Sport Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1434 2018-01-05 13:15 Placeringsmatch 6 Nola 4:an grp A 4:an grp C
1435 2018-01-05 13:15 Match om 5:e plats Holmen Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1540 2018-01-05 13:15 B-Semifinal 1 Högland Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1436 2018-01-05 13:40 FINAL Sport Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1128 2018-01-05 14:00 Match om 7:e plats Nola Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1129 2018-01-05 14:00 Placeringsmatch 2 Holmen Förlorare Åttondelsfinal 2 Förlorare Åttondelsfinal 3
1319 2018-01-05 14:00 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1541 2018-01-05 14:00 B-Semifinal 2 Högland Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1240 2018-01-05 14:45 B-Semifinal 1 Holmen Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1320 2018-01-05 14:45 B-Semifinal 1 Högland Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1542 2018-01-05 14:45 C-Semifinal 1 Nola Vinnare B-Kvartsfinal 1 Vinnare B-Kvartsfinal 2
1321 2018-01-05 14:50 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1543 2018-01-05 14:50 Match om 3:e pris Sport Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1241 2018-01-05 15:30 B-Semifinal 2 Holmen Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1322 2018-01-05 15:30 B-Semifinal 2 Högland Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1544 2018-01-05 15:30 C-Semifinal 2 Nola Vinnare B-Kvartsfinal 3 Vinnare B-Kvartsfinal 4
1545 2018-01-05 15:40 FINAL Sport Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1130 2018-01-05 16:00 Match om 5:e plats Skyttis Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1131 2018-01-05 16:15 Placeringsmatch 3 Holmen Förlorare Åttondelsfinal 3 Förlorare Åttondelsfinal 1
1546 2018-01-05 16:15 Match om 7:e plats Nola Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1547 2018-01-05 16:15 Match om 5:e plats Högland Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1132 2018-01-05 16:50 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1242 2018-01-05 16:50 Match om 3:e pris Sport Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1243 2018-01-05 17:00 Match om 7:e plats Holmen Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1323 2018-01-05 17:00 Match om 7:e plats Högland Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1548 2018-01-05 17:00 Match om 11:e plats Nola Förlorare C-Semifinal 1 Förlorare C-Semifinal 2
1133 2018-01-05 17:40 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1244 2018-01-05 17:40 FINAL Sport Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1245 2018-01-05 17:45 Match om 5:e plats Holmen Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1324 2018-01-05 17:45 Match om 5:e plats Högland Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1549 2018-01-05 17:45 Match om 9:e plats Nola Vinnare C-Semifinal 1 Vinnare C-Semifinal 2