Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 3 - 7 jan 2018
Arrangör: Örnsköldsvik Innebandy
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: Pojkar & Flickor 2002-2010



Nyheter

2017-11-30
Spelschemat till Paradiscupen 2018 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2017-11-30
Nu har vi stängt anmälan till Paradiscupen 2018. Totalt blev det 144 st lag so...
2017-11-17
Anmälningstiden för spel i Paradiscupen 2018 gick ut den 15 november men det kom...

Deltagande lag

Namn Stad Klass Matcher  
Ankarsvik BK Sundsvall Pojkar Blå B Matcher
Ankarsvik BK Svart Sundsvall Pojkar Blå B Matcher
Ankarsvik BK Vit Sundsvall Pojkar Blå B Matcher
Bergnäsets AIK Luleå P02/P03 Matcher
Brunflo FK Östersund F04 Matcher
Clemensnäs IF Skellefteå F04 Matcher
Ersboda SK Umeå Flickor Blå A Matcher
Ersboda SK Umeå Flickor Blå B Matcher Hemsida
FBC Lo Kramfors Pojkar Blå A Matcher
Gamla Stan Bulldogs Skellefteå F05 Matcher
Gammelstads IF Luleå P02/P03 Matcher
Granlo BK Röd Sundsvall Pojkar Blå A Matcher
Granlo BK Svart Sundsvall Pojkar Blå A Matcher
GUIF Umeå Flickor Blå A Matcher
GUIF Umeå Flickor Blå B Matcher
GUIF Umeå F05 Matcher
GUIF Svart Umeå P05 Matcher
GUIF Svart Umeå Pojkar Blå A Matcher
GUIF Vit Umeå Pojkar Blå A Matcher
GUIF Vit Umeå P05 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik P05 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik P02/P03 Matcher Hemsida
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik F05 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik F04 Matcher Hemsida
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik F02/03 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS 06 Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS 06 Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS 07 Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS 09 Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsvik P04 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsvik P04 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Holmsund City IBC Umeå P04 Matcher
Holmsund City IBC Umeå F02/03 Matcher
Holmsund City IBC Blå Umeå F04 Matcher Hemsida
Holmsund City IBC Vit Umeå F04 Matcher Hemsida
IBF Dalen Umeå P04 Matcher
IBF Dalen Umeå P05 Matcher
IBF Dalen Umeå Pojkar Blå B Matcher
IBF Dalen Svart Umeå Pojkar Blå A Matcher
IBF Dalen Södra Umeå Pojkar Blå A Matcher
IBF Dalen Södra Umeå Flickor Blå A Matcher
IBF Dalen Södra Umeå Flickor Grön A Matcher
IBF Dalen Södra Umeå P05 Matcher
IBF Dalen Södra Vit Umeå Flickor Grön A Matcher
IBF Dalen Vit Umeå Pojkar Blå A Matcher
IBK Härnösand Härnösand Flickor Blå A Matcher
IBK Sundsvall Sundsvall Pojkar Blå A Matcher
IBK Östhammar Öregrund F04 Matcher
Jemtland IB Östersund Pojkar Blå A Matcher Hemsida
Jäbo IK Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Jäbo IK Örnsköldsvik F04 Matcher Hemsida
Jäbo IK Örnsköldsvik F05 Matcher
Jäbo IK lag 1 Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Jäbo IK lag 2 Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Kågedalens AIF Skellefteå P04 Matcher
Luleå SK Luleå F05 Matcher Hemsida
Moälvens IBK Örnsköldsvik F05 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik P02/P03 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik P04 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik P05 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher Hemsida
Moälvens IBK Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Moälvens IBK 07 Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Nätra IBK Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Nätra IBK Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Nätra IBK Örnsköldsvik F02/03 Matcher
Nätra IBK Gul Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Nätra IBK Svart Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Obbola IK Umeå F05 Matcher
Röbäcks IF Umeå F05 Matcher Hemsida
Röbäcks IF Umeå F04 Matcher Hemsida
Röbäcks IF Umeå P05 Matcher
Röbäcks IF Blå Umeå Pojkar Blå A Matcher
Röbäcks IF Röd Umeå Pojkar Blå A Matcher Hemsida
Sandåkerns SK Umeå Flickor Blå A Matcher
Sandåkerns SK Röd Umeå Pojkar Blå A Matcher
Sandåkerns SK Vit Umeå Pojkar Blå A Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå Pojkar Blå A Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå P05 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå Flickor Blå A Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå P04 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå F02/03 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå F05 Matcher
Skellefteå IBK Svart Skellefteå P05 Matcher
Skellefteå IBK Vit Skellefteå P05 Matcher
Skellefteå IBS Skellefteå F04 Matcher
Skellefteå IBS Skellefteå Pojkar Blå B Matcher
Spöland Vännäs IF Vännäs Flickor Blå A Matcher
Spöland Vännäs IF Vännäs P04 Matcher
Sundsvall City IBC Sundsvall P02/P03 Matcher
Sundsvall City IBC Sundsvall F04 Matcher
Sundsvall IBF Granloholm Sundsvall Flickor Blå B Matcher
Sundsvall IBF Haga Sundsvall Flickor Blå B Matcher Hemsida
Sundsvall IBF Nord Sundsvall Flickor Blå A Matcher
Sundsvall IBF Södermalm lag 1 Sundsvall F05 Matcher
Sundsvall IBF Södermalm lag 2 Sundsvall F05 Matcher
Sävar IK Umeå F05 Matcher
Sävar IK Sävar P05 Matcher
Sävar IK Umeå P02/P03 Matcher
Sävar IK Umeå Flickor Blå A Matcher
Sävar IK Umeå Pojkar Blå B Matcher
Sävar IK Umeå Pojkar Blå A Matcher
Sävar IK Röd Umeå Pojkar Blå B Matcher
Tegs SK IBF Umeå Pojkar Blå A Matcher
Timrå IBC Timrå Pojkar Blå B Matcher
Timrå IBC lag 1 Timrå Flickor Blå A Matcher
Timrå IBC lag 2 Timrå Flickor Blå A Matcher
Timrå IBC Röd Timrå Pojkar Blå A Matcher
Timrå IBC Svart Timrå Pojkar Blå A Matcher
Täfteå IK Umeå F04 Matcher
Umeå City IBF Umeå F05 Matcher
Umeå City IBF Umeå Flickor Blå A Matcher
Umeå City IBF 07 Umeå Flickor Blå B Matcher
Umeå City IBF Blå Umeå Pojkar Blå A Matcher
Umeå City IBF Blå Umeå F05 Matcher
Umeå City IBF Blå Umeå P05 Matcher
Umeå City IBF Blå 07 Umeå Pojkar Blå A Matcher
Umeå City IBF Blå Norr Umeå Pojkar Blå A Matcher
Umeå City IBF Vit Umeå Pojkar Blå A Matcher
Vattjoms IK Sundsvall Flickor Blå B Matcher
Wibax IBF Piteå Piteå P04 Matcher
Vindelns IF Vindeln F02/03 Matcher
Vindelns IF Vindeln Flickor Blå A Matcher
Öjebyns IBF Piteå F02/03 Matcher
Öjebyns IBF Piteå F05 Matcher
Öjebyns IBF Piteå P04 Matcher
Öjebyns IBF Blå Piteå P05 Matcher Hemsida
Öjebyns IBF Vit Piteå P05 Matcher Hemsida
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik P02/P03 Matcher Hemsida
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik P04 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F05 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F02/03 Matcher Hemsida
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F04 Matcher Hemsida
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB 03 Örnsköldsvik F02/03 Matcher
Örnsköldsvik IB 03 Örnsköldsvik P02/P03 Matcher Hemsida
Örnsköldsvik IB 09 Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Örnsköldsvik IB Röd Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Örnsköldsvik IB Röd Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB Röd Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB Svart Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB Svart Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
149