Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2019
Arrangör: Sport & Adventure
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U8 - U15



Nyheter

2018-12-03
Spelschemat till Paradiscupen 2019 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2018-11-29
Nu är inloggningsuppgifterna utskickade till respektive lagansvarige. Inloggni...
2018-11-09
Under Paradiscupen har alla deltagare möjlighet att spela laserspel hos Äventyre...

Klasser/Grupper

F03/F04

Lag: GUIF , Holmsund City IBC , Luleå SK , Nätra IBK , Obbola IK , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB 04

F03/04-A (matcher)

GUIF
Luleå SK
Obbola IK
Örnsköldsvik IB 04

F03/04-B (matcher)

Holmsund City IBC
Nätra IBK
Örnsköldsvik IB


F05

Lag: GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , Jäbo IK , Röbäcks IF 05/06 , Sävar IK , Timrå IBC , Umeå City IBF Blå , Umeå City IBF Vit , Öjebyns IBF , Örnsköldsvik IB

F05-A (matcher)

GUIF
Jäbo IK
Sävar IK
Öjebyns IBF

F05-B (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Röbäcks IF 05/06
Timrå IBC
Umeå City IBF Blå

F05-C (matcher)

IBF Dalen
Umeå City IBF Vit
Örnsköldsvik IB


F06

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Holmsund City IBC , IBF Dalen , IBF Dalen Södra , IBK Härnösand , Luleå SK , Moälvens IBK , Obbola IK , Sandåkerns SK/Ersboda SK , Skellefteå IBK , Spöland Vännäs IF , Sävar IK , Timrå IBC , Täfteå IK , Umeå City IBF , Vindelns IF , Örnsköldsvik IB

F06-A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Holmsund City IBC
Luleå SK
Spöland Vännäs IF

F06-B (matcher)

IBF Dalen
IBK Härnösand
Sävar IK
Umeå City IBF

F06-C (matcher)

IBF Dalen Södra
Moälvens IBK
Timrå IBC
Täfteå IK

F06-D (matcher)

Obbola IK
Sandåkerns SK/Ersboda SK
Skellefteå IBK
Vindelns IF
Örnsköldsvik IB


Flickor Blå A

Lag: Ersboda SK , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS 07 , IBF Dalen , Jäbo IK Rosa , Jäbo IK Svart , Kågedalens AIF , Moälvens IBK , Nätra IBK , Röbäcks IF Blå , Röbäcks IF Röd , Sandåkerns SK , Sundsvall IBF Granloholm , Täfteå IK , Umeå City IBF , Vattjoms IK , Örnsköldsvik IB

Flickor Blå A - A (matcher)

Ersboda SK
GUIF
Gullänget-Kroksta IBS 07
IBF Dalen
Jäbo IK Rosa
Jäbo IK Svart
Kågedalens AIF
Moälvens IBK
Nätra IBK
Röbäcks IF Blå
Röbäcks IF Röd
Sandåkerns SK
Sundsvall IBF Granloholm
Täfteå IK
Umeå City IBF
Vattjoms IK
Örnsköldsvik IB


Flickor Blå B

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen , IBF Dalen , IBF Dalen , IBF Dalen Svart , IBF Dalen Vit , IBF Sundsvall , Jäbo IK , Nätra IBK , Röbäcks IF , Sundsvall FBC , Örnsköldsvik IB Röd , Örnsköldsvik IB Svart

Flickor Blå B - A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen
IBF Dalen
IBF Dalen
IBF Dalen Svart
IBF Dalen Vit
IBF Sundsvall
Jäbo IK
Nätra IBK
Röbäcks IF
Sundsvall FBC
Örnsköldsvik IB Röd
Örnsköldsvik IB Svart


Flickor Grön A

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Gullänget-Kroksta IBS , Höglands AIF , Hörnefors IF , Moälvens IBK

Flickor Grön A - A (matcher)

Gullänget-Kroksta IBS
Gullänget-Kroksta IBS
Höglands AIF
Hörnefors IF
Moälvens IBK


P04

Lag: Hörnefors IF , KAIF , Skellefteå IBK


P05

Lag: GUIF Svart , GUIF Vit , Gullänget-Kroksta IBS , IBF Dalen Svart , IBF Dalen Södra , IBF Dalen Vit , IBK Luleå , Moälvens IBK , Skellefteå IBK , Sävar IK , Wibax IBF Piteå , Vindelns IF , Öjebyns IBF Blå , Öjebyns IBF Vit

P05-A (matcher)

IBF Dalen Södra
Skellefteå IBK
Sävar IK
Öjebyns IBF Vit

P05-B (matcher)

GUIF Vit
Gullänget-Kroksta IBS
IBF Dalen Svart
Wibax IBF Piteå
Vindelns IF

P05-C (matcher)

GUIF Svart
IBF Dalen Vit
IBK Luleå
Moälvens IBK
Öjebyns IBF Blå


P06

Lag: FBC Lo , GUIF , Gullänget-Kroksta IBS , IBK Härnösand , Klockarbergets BK , Luleå SK , Moälvens IBK , Nätra IBK , Sandåkerns SK Röd , Sandåkerns SK Vit , Sundsvall City , Timrå IBC , Täfteå IK , Umeå City IBF , Örnsköldsvik IB

P06-A (matcher)

Luleå SK
Nätra IBK
Sandåkerns SK Röd
Sundsvall City
Örnsköldsvik IB

P06-B (matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS
IBK Härnösand
Klockarbergets BK
Täfteå IK

P06-C (matcher)

FBC Lo
Moälvens IBK
Sandåkerns SK Vit
Timrå IBC
Umeå City IBF


Pojkar Blå A

Lag: GUIF , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , Höglands AIF , IBF Dalen , Moälvens IBK , Nätra IBK , Sandåkerns SK , Skellefteå IBK , Spöland Vännäs IF , Sundsvall FBC , Sävar IK , Sävar IK 07 , Tegs SK IBF , Timrå IBC , Täfteå IK , Umeå City IBF , Örnsköldsvik IB

Pojkar Blå A - A (matcher)

GUIF
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Höglands AIF
IBF Dalen
Moälvens IBK
Nätra IBK
Sandåkerns SK
Skellefteå IBK
Spöland Vännäs IF
Sundsvall FBC
Sävar IK
Sävar IK 07
Tegs SK IBF
Timrå IBC
Täfteå IK
Umeå City IBF
Örnsköldsvik IB


Pojkar Blå B

Lag: Gamla Stan IBK , Gullänget-Kroksta IBS Blå , Gullänget-Kroksta IBS Vit , Moälvens IBK , Timrå IBC lag 1 , Timrå IBC lag 2

Pojkar Blå B - A (matcher)

Gamla Stan IBK
Gullänget-Kroksta IBS Blå
Gullänget-Kroksta IBS Vit
Moälvens IBK
Timrå IBC lag 1
Timrå IBC lag 2


Pojkar Grön A

Lag: Gullänget-Kroksta IBS , Höglands AIF , IBF Dalen , Moälvens IBK , Umeå City IBF , Örnsköldsvik IB , Örnsköldsvik IB Röd

Pojkar Grön - A (matcher)


Gullänget-Kroksta IBS
Höglands AIF
IBF Dalen
Moälvens IBK
Umeå City IBF
Örnsköldsvik IB
Örnsköldsvik IB Röd