Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2019
Arrangör: Sport & Adventure
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U8 - U15



Nyheter

2018-12-03
Spelschemat till Paradiscupen 2019 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2018-11-29
Nu är inloggningsuppgifterna utskickade till respektive lagansvarige. Inloggni...
2018-11-09
Under Paradiscupen har alla deltagare möjlighet att spela laserspel hos Äventyre...

Spelprogram

Matchdag: Klass: Grupp:
Matchtyp: Arena:


onsdag 2 januari

MnrTidGrupp/KlassMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1100 10:00 G:P06-A Skyttis ÖIB Nätra IBK
1101 10:45 G:P06-B Skyttis GK IBS GUIF
1401 10:45 G:F06-D Sport ÖIB Obbola IK
1102 11:30 G:P06-C Skyttis Moälvens IBK SSK Vit
1103 11:30 G:P06-B Högland IBK Härnösand Klockarbergets BK
1402 11:30 G:F06-C Sport Timrå IBC Täfteå IK
1403 11:30 G:F06-B Nola IBF Dalen IBK Härnösand
1104 12:15 G:P06-A Skyttis SSK Röd ÖIB
1105 12:15 G:P06-C Högland Umeå City IBF FBC Lo
1301 12:15 G:F05-B Sport Timrå IBC GK IBS
1302 12:15 G:F05-B Nola Umeå City IBF Blå Röbäcks IF 05/06
1001 13:00 G:P05-B Sport Vindelns IF GUIF Vit
1002 13:00 G:P05-C Nola IBF Dalen Vit IBK Luleå
1201 13:00 G:F03/04-B Högland Nätra IBK Holmsund City IBC
1404 13:00 G:F06-C Skyttis IBF Dalen Södra Moälvens IBK
1003 13:45 G:P05-C Sport Öjebyns IBF Blå GUIF Svart
1004 13:45 G:P05-B Nola GK IBS IBF Dalen Svart
1106 13:45 G:P06-B Högland Klockarbergets BK Täfteå IK
1303 13:45 G:F05-A Skyttis Jäbo IK GUIF
1005 14:30 G:P05-A Skyttis IBF Dalen Södra Skellefteå IBK
1006 14:30 G:P05-A Sport Sävar IK Öjebyns IBF Vit
1107 14:30 G:P06-C Högland Timrå IBC Umeå City IBF
1304 14:30 G:F05-A Nola Sävar IK Öjebyns IBF
1007 15:15 G:P05-B Sport Wibax IBF Piteå Vindelns IF
1108 15:15 G:P06-B Högland IBK Härnösand GUIF
1405 15:15 G:F06-D Skyttis Skellefteå IBK Vindelns IF
1406 15:15 G:F06-D Nola Obbola IK SSK/ESK
1008 16:00 G:P05-C Nola IBK Luleå Moälvens IBK
1109 16:00 G:P06-B Högland Täfteå IK GK IBS
1407 16:00 G:F06-A Skyttis Spöland Vännäs IF Luleå SK
1408 16:00 G:F06-A Sport GK IBS Holmsund City IBC
1110 16:50 G:P06-A Skyttis Sundsvall City Luleå SK
1111 16:50 G:P06-A Högland Nätra IBK SSK Röd
1202 16:50 G:F03/04-A Nola GUIF ÖIB 04
1409 16:50 G:F06-B Sport IBK Härnösand Sävar IK
1112 17:40 G:P06-C Högland SSK Vit Timrå IBC
1203 17:40 G:F03/04-A Skyttis Luleå SK Obbola IK
1305 17:40 G:F05-C Sport Umeå City IBF Vit IBF Dalen
1410 17:40 G:F06-C Nola Moälvens IBK Timrå IBC
1009 18:30 G:P05-B Skyttis GUIF Vit GK IBS
1306 18:30 G:F05-A Sport GUIF Sävar IK
1411 18:30 G:F06-C Nola Täfteå IK IBF Dalen Södra
1412 18:30 G:F06-D Högland Vindelns IF ÖIB
1010 19:15 G:P05-B Skyttis IBF Dalen Svart Wibax IBF Piteå
1011 19:15 G:P05-A Nola Skellefteå IBK Sävar IK
1413 19:15 G:F06-A Sport Holmsund City IBC Spöland Vännäs IF
1414 19:15 G:F06-B Högland Umeå City IBF IBF Dalen
1012 20:00 G:P05-C Skyttis GUIF Svart IBF Dalen Vit
1113 20:00 G:P06-C Högland FBC Lo Moälvens IBK
1307 20:00 G:F05-A Sport Öjebyns IBF Jäbo IK
1415 20:00 G:F06-D Nola SSK/ESK Skellefteå IBK
1013 20:45 G:P05-C Skyttis Moälvens IBK Öjebyns IBF Blå
1114 20:45 G:P06-A Högland ÖIB Sundsvall City
1308 20:45 G:F05-B Sport GK IBS Umeå City IBF Blå
1416 20:45 G:F06-A Nola Luleå SK GK IBS
1014 21:30 G:P05-A Skyttis Öjebyns IBF Vit IBF Dalen Södra
1115 21:30 G:P06-A Nola Luleå SK Nätra IBK
1309 21:30 G:F05-B Sport Röbäcks IF 05/06 Timrå IBC
1417 21:30 G:F06-B Högland Sävar IK Umeå City IBF