Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2019
Arrangör: Sport & Adventure
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U8 - U15



Nyheter

2018-12-03
Spelschemat till Paradiscupen 2019 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2018-11-29
Nu är inloggningsuppgifterna utskickade till respektive lagansvarige. Inloggni...
2018-11-09
Under Paradiscupen har alla deltagare möjlighet att spela laserspel hos Äventyre...

Tabeller

Grupp:  

Tabell

M=Matcher, V=Vinster, O=Oavgjorda, F=Förluster, GM=Gjorda mål, IM=Insläppta mål, +/-=Målskillnad, P=Poäng

Matcher

MnrDatumTidMatchArenaHemmalagBortalagRes.
1100 2019-01-02 10:00 Skyttis ÖIB Nätra IBK
1101 2019-01-02 10:45 Skyttis GK IBS GUIF
1401 2019-01-02 10:45 Sport ÖIB Obbola IK
1102 2019-01-02 11:30 Skyttis Moälvens IBK SSK Vit
1103 2019-01-02 11:30 Högland IBK Härnösand Klockarbergets BK
1402 2019-01-02 11:30 Sport Timrå IBC Täfteå IK
1403 2019-01-02 11:30 Nola IBF Dalen IBK Härnösand
1104 2019-01-02 12:15 Skyttis SSK Röd ÖIB
1105 2019-01-02 12:15 Högland Umeå City IBF FBC Lo
1301 2019-01-02 12:15 Sport Timrå IBC GK IBS
1302 2019-01-02 12:15 Nola Umeå City IBF Blå Röbäcks IF 05/06
1001 2019-01-02 13:00 Sport Vindelns IF GUIF Vit
1002 2019-01-02 13:00 Nola IBF Dalen Vit IBK Luleå
1201 2019-01-02 13:00 Högland Nätra IBK Holmsund City IBC
1404 2019-01-02 13:00 Skyttis IBF Dalen Södra Moälvens IBK
1003 2019-01-02 13:45 Sport Öjebyns IBF Blå GUIF Svart
1004 2019-01-02 13:45 Nola GK IBS IBF Dalen Svart
1106 2019-01-02 13:45 Högland Klockarbergets BK Täfteå IK
1303 2019-01-02 13:45 Skyttis Jäbo IK GUIF
1005 2019-01-02 14:30 Skyttis IBF Dalen Södra Skellefteå IBK
1006 2019-01-02 14:30 Sport Sävar IK Öjebyns IBF Vit
1107 2019-01-02 14:30 Högland Timrå IBC Umeå City IBF
1304 2019-01-02 14:30 Nola Sävar IK Öjebyns IBF
1007 2019-01-02 15:15 Sport Wibax IBF Piteå Vindelns IF
1108 2019-01-02 15:15 Högland IBK Härnösand GUIF
1405 2019-01-02 15:15 Skyttis Skellefteå IBK Vindelns IF
1406 2019-01-02 15:15 Nola Obbola IK SSK/ESK
1008 2019-01-02 16:00 Nola IBK Luleå Moälvens IBK
1109 2019-01-02 16:00 Högland Täfteå IK GK IBS
1407 2019-01-02 16:00 Skyttis Spöland Vännäs IF Luleå SK
1408 2019-01-02 16:00 Sport GK IBS Holmsund City IBC
1110 2019-01-02 16:50 Skyttis Sundsvall City Luleå SK
1111 2019-01-02 16:50 Högland Nätra IBK SSK Röd
1202 2019-01-02 16:50 Nola GUIF ÖIB 04
1409 2019-01-02 16:50 Sport IBK Härnösand Sävar IK
1112 2019-01-02 17:40 Högland SSK Vit Timrå IBC
1203 2019-01-02 17:40 Skyttis Luleå SK Obbola IK
1305 2019-01-02 17:40 Sport Umeå City IBF Vit IBF Dalen
1410 2019-01-02 17:40 Nola Moälvens IBK Timrå IBC
1009 2019-01-02 18:30 Skyttis GUIF Vit GK IBS
1306 2019-01-02 18:30 Sport GUIF Sävar IK
1411 2019-01-02 18:30 Nola Täfteå IK IBF Dalen Södra
1412 2019-01-02 18:30 Högland Vindelns IF ÖIB
1010 2019-01-02 19:15 Skyttis IBF Dalen Svart Wibax IBF Piteå
1011 2019-01-02 19:15 Nola Skellefteå IBK Sävar IK
1413 2019-01-02 19:15 Sport Holmsund City IBC Spöland Vännäs IF
1414 2019-01-02 19:15 Högland Umeå City IBF IBF Dalen
1012 2019-01-02 20:00 Skyttis GUIF Svart IBF Dalen Vit
1113 2019-01-02 20:00 Högland FBC Lo Moälvens IBK
1307 2019-01-02 20:00 Sport Öjebyns IBF Jäbo IK
1415 2019-01-02 20:00 Nola SSK/ESK Skellefteå IBK
1013 2019-01-02 20:45 Skyttis Moälvens IBK Öjebyns IBF Blå
1114 2019-01-02 20:45 Högland ÖIB Sundsvall City
1308 2019-01-02 20:45 Sport GK IBS Umeå City IBF Blå
1416 2019-01-02 20:45 Nola Luleå SK GK IBS
1014 2019-01-02 21:30 Skyttis Öjebyns IBF Vit IBF Dalen Södra
1115 2019-01-02 21:30 Nola Luleå SK Nätra IBK
1309 2019-01-02 21:30 Sport Röbäcks IF 05/06 Timrå IBC
1417 2019-01-02 21:30 Högland Sävar IK Umeå City IBF
1204 2019-01-03 08:00 Sport ÖIB 04 Luleå SK
1205 2019-01-03 08:00 Nola Obbola IK GUIF
1206 2019-01-03 08:00 Högland Holmsund City IBC ÖIB
1418 2019-01-03 08:00 Skyttis Skellefteå IBK Obbola IK
1015 2019-01-03 08:45 Skyttis IBF Dalen Vit Öjebyns IBF Blå
1116 2019-01-03 08:45 Sport Timrå IBC FBC Lo
1117 2019-01-03 08:45 Nola GUIF Täfteå IK
1118 2019-01-03 08:45 Högland Klockarbergets BK GK IBS
1016 2019-01-03 09:30 Skyttis GUIF Vit IBF Dalen Svart
1017 2019-01-03 09:30 Sport Vindelns IF GK IBS
1119 2019-01-03 09:30 Nola SSK Vit Umeå City IBF
1419 2019-01-03 09:30 Högland ÖIB SSK/ESK
1018 2019-01-03 10:15 Skyttis IBK Luleå GUIF Svart
1120 2019-01-03 10:15 Nola SSK Röd Luleå SK
1121 2019-01-03 10:15 Högland Nätra IBK Sundsvall City
1310 2019-01-03 10:15 Sport ÖIB Umeå City IBF Vit
1122 2019-01-03 11:00 Sport Moälvens IBK Timrå IBC
1123 2019-01-03 11:00 Nola Täfteå IK IBK Härnösand
1207 2019-01-03 11:00 Högland ÖIB Nätra IBK
1420 2019-01-03 11:00 Skyttis Obbola IK Vindelns IF
1019 2019-01-03 11:45 Skyttis Moälvens IBK IBF Dalen Vit
1020 2019-01-03 11:45 Sport GK IBS Wibax IBF Piteå
1208 2019-01-03 11:45 Nola GUIF Luleå SK
1209 2019-01-03 11:45 Högland Obbola IK ÖIB 04
1421 2019-01-03 12:30 Skyttis Spöland Vännäs IF GK IBS
1422 2019-01-03 12:30 Sport Luleå SK Holmsund City IBC
1423 2019-01-03 12:30 Nola IBF Dalen Sävar IK
1424 2019-01-03 12:30 Högland IBK Härnösand Umeå City IBF
1425 2019-01-03 13:15 Skyttis Vindelns IF SSK/ESK
1426 2019-01-03 13:15 Sport Skellefteå IBK ÖIB
1427 2019-01-03 13:15 Nola IBF Dalen Södra Timrå IBC
1428 2019-01-03 13:15 Högland Moälvens IBK Täfteå IK
1124 2019-01-03 14:00 Skyttis Sundsvall City SSK Röd
1125 2019-01-03 14:00 Sport Luleå SK ÖIB
1126 2019-01-03 14:00 Nola GK IBS IBK Härnösand
1127 2019-01-03 14:00 Högland GUIF Klockarbergets BK
1128 2019-01-03 14:50 Skyttis FBC Lo SSK Vit
1129 2019-01-03 14:50 Sport Umeå City IBF Moälvens IBK
1311 2019-01-03 14:50 Nola Jäbo IK Sävar IK
1312 2019-01-03 14:50 Högland GUIF Öjebyns IBF
1021 2019-01-03 15:40 Skyttis Skellefteå IBK Öjebyns IBF Vit
1022 2019-01-03 15:40 Sport Sävar IK IBF Dalen Södra
1313 2019-01-03 15:40 Nola GK IBS Röbäcks IF 05/06
1314 2019-01-03 15:40 Högland Timrå IBC Umeå City IBF Blå
1023 2019-01-03 16:30 Skyttis Öjebyns IBF Blå IBK Luleå
1024 2019-01-03 16:30 Nola GUIF Svart Moälvens IBK
1210 2019-01-03 16:30 Kvartsfinal 3 Sport 2:an grp B 3:an grp A
1315 2019-01-03 16:30 Högland IBF Dalen ÖIB
1025 2019-01-03 17:20 Nola Wibax IBF Piteå GUIF Vit
1026 2019-01-03 17:20 Högland IBF Dalen Svart Vindelns IF
1211 2019-01-03 17:20 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp B 4.an grp A
1212 2019-01-03 17:20 Kvartsfinal 2 Sport 2:an grp A 3:an grp B
1429 2019-01-03 18:10 B-Kvartsfinal 1 Skyttis 3:an grp A 4:an grp B
1430 2019-01-03 18:10 B-Kvartsfinal 2 Sport 3:an grp C 4:an grp D
1431 2019-01-03 18:10 B-Kvartsfinal 3 Nola 3:an grp B 4.an grp A
1432 2019-01-03 18:10 B-Kvartsfinal 4 Högland 3:an grp D 4:an grp C
1433 2019-01-03 19:00 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp B
1434 2019-01-03 19:00 Kvartsfinal 2 Sport 1:an grp C 2:an grp D
1435 2019-01-03 19:00 Kvartsfinal 3 Nola 1:an grp B 2:an grp A
1436 2019-01-03 19:00 Kvartsfinal 4 Högland 1:an grp D 2:an grp C
1130 2019-01-03 19:50 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp C
1131 2019-01-03 19:50 Kvartsfinal 2 Sport 1:an grp B Näst bästa 3:an
1132 2019-01-03 19:50 Kvartsfinal 3 Nola 1:an grp C Bästa 3:an
1133 2019-01-03 19:50 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 2:an grp B
1316 2019-01-03 20:40 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp A 2:an grp B
1317 2019-01-03 20:40 Kvartsfinal 2 Sport 1:an grp C 3:an grp A
1318 2019-01-03 20:40 Kvartsfinal 3 Nola 1:an grp B 2:an grp C
1319 2019-01-03 20:40 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp A 3:an grp B
1027 2019-01-03 21:30 Kvartsfinal 1 Skyttis 1:an grp B 3:an grp C
1028 2019-01-03 21:30 Kvartsfinal 2 Sport 1:an grp C 2:an grp A
1029 2019-01-03 21:30 Kvartsfinal 3 Nola 1:an grp A 3:an grp B
1030 2019-01-03 21:30 Kvartsfinal 4 Högland 2:an grp B 2:an grp C
1134 2019-01-04 08:00 B-Kvartsfinal 1 Högland 4:an grp A 5:an grp B
1213 2019-01-04 08:00 Plac.match 1 Nola Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1320 2019-01-04 08:00 B-Semifinal 1 Skyttis Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1321 2019-01-04 08:00 B-Semifinal 2 Sport Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1437 2019-01-04 08:00 Återkval 1 Holmen 5:an grp D Förlorare B-Kvartsfinal 3
1031 2019-01-04 08:45 B-Semifinal 1 Sport Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1135 2019-01-04 08:45 B-Kvartsfinal 2 Högland 4:an grp C 5:an grp A
1214 2019-01-04 08:45 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1322 2019-01-04 08:45 Plac.match 1 Nola 4:an grp A 4:an grp B
1438 2019-01-04 08:45 D-Semifinal 1 Holmen Förlorare B-Kvartsfinal 1 Förlorare B-Kvartsfinal 2
1032 2019-01-04 09:30 B-Semifinal 2 Sport Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1136 2019-01-04 09:30 B-Kvartsfinal 3 Högland 4:an grp B 5:an grp C
1215 2019-01-04 09:30 Semifinal 2 Skyttis 1:an grp A Vinnare Kvartsfinal 3
1216 2019-01-04 09:30 Plac.match 2 Nola Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 1
1439 2019-01-04 09:30 D-Semifinal 2 Holmen Förlorare B-Kvartsfinal 4 Vinnare Återkval 1
1137 2019-01-04 10:15 Placeringsmatch 1 Högland Förlorare B-Kvartsfinal 1 Förlorare B-Kvartsfinal 2
1323 2019-01-04 10:15 Plac.match 2 Nola 3:an grp C 4.an grp A
1440 2019-01-04 10:15 Semifinal 1 Sport Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1441 2019-01-04 10:15 C-Semifinal 1 Holmen Vinnare B-Kvartsfinal 1 Vinnare B-Kvartsfinal 2
1324 2019-01-04 10:20 Semifinal 1 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1033 2019-01-04 11:00 B-Kvartsfinal 1 Högland 3:an grp A 5:an grp B
1442 2019-01-04 11:00 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1443 2019-01-04 11:00 B-Semifinal 1 Nola Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1444 2019-01-04 11:00 C-Semifinal 2 Holmen Vinnare B-Kvartsfinal 3 Vinnare B-Kvartsfinal 4
1325 2019-01-04 11:10 Semifinal 2 Skyttis Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1034 2019-01-04 11:45 B-Kvartsfinal 2 Högland 4:an grp A 5:an grp C
1445 2019-01-04 11:45 B-Semifinal 2 Nola Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1446 2019-01-04 11:45 Match om 15:e plats Holmen Förlorare D-Semifinal 1 Förlorare D-Semifinal 2
1217 2019-01-04 12:00 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1138 2019-01-04 12:30 Plac.match 2 Högland Förlorare B-Kvartsfinal 3 Förlorare B-Kvartsfinal 1
1326 2019-01-04 12:30 Match om 7:e plats Nola Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1447 2019-01-04 12:30 Match om 13:e plats Holmen Vinnare D-Semifinal 1 Vinnare D-Semifinal 2
1218 2019-01-04 12:50 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1327 2019-01-04 13:15 Match om 5:e plats Nola Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1328 2019-01-04 13:15 Plac.match 3 Högland 4:an grp B 3:an grp C
1448 2019-01-04 13:15 Match om 11:e plats Holmen Förlorare C-Semifinal 1 Förlorare C-Semifinal 2
1139 2019-01-04 13:30 Semifinal 1 Sport Vinnare Kvartsfinal 1 Vinnare Kvartsfinal 2
1140 2019-01-04 14:00 B-Semifinal 1 Nola Förlorare Kvartsfinal 1 Förlorare Kvartsfinal 2
1219 2019-01-04 14:00 Plac.match 3 Högland Förlorare Kvartsfinal 2 Förlorare Kvartsfinal 3
1329 2019-01-04 14:00 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1449 2019-01-04 14:00 Match om 9:e plats Holmen Vinnare C-Semifinal 1 Vinnare C-Semifinal 2
1141 2019-01-04 14:20 Semifinal 2 Sport Vinnare Kvartsfinal 3 Vinnare Kvartsfinal 4
1035 2019-01-04 14:45 C-Semifinal 1 Högland 4:an grp C Vinnare B-Kvartsfinal 1
1142 2019-01-04 14:45 B-Semifinal 2 Nola Förlorare Kvartsfinal 3 Förlorare Kvartsfinal 4
1143 2019-01-04 14:45 C-Semifinal 1 Holmen Vinnare B-Kvartsfinal 1 Vinnare B-Kvartsfinal 2
1330 2019-01-04 14:50 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1450 2019-01-04 15:10 Match om 3:e pris Sport Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1036 2019-01-04 15:30 C-Semifinal 2 Högland 4:an grp B Vinnare B-Kvartsfinal 2
1144 2019-01-04 15:30 C-Semifinal 2 Holmen 3:e bästa 3:an Vinnare B-Kvartsfinal 3
1451 2019-01-04 15:30 Match om 7:e plats Nola Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1037 2019-01-04 16:00 Match om 7:e plats Skyttis Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1452 2019-01-04 16:00 FINAL Sport Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1038 2019-01-04 16:15 Match om 13:e plats Högland Förlorare B-Kvartsfinal 1 Förlorare B-Kvartsfinal 2
1145 2019-01-04 16:15 Plac.match 3 Holmen Förlorare B-Kvartsfinal 2 Förlorare B-Kvartsfinal 3
1453 2019-01-04 16:15 Match om 5:e plats Nola Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1039 2019-01-04 16:45 Match om 5:e plats Skyttis Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1040 2019-01-04 17:00 Match om 11:e plats Högland Förlorare C-Semifinal 1 Förlorare C-Semifinal 2
1146 2019-01-04 17:00 Match om 7:e plats Nola Förlorare B-Semifinal 1 Förlorare B-Semifinal 2
1147 2019-01-04 17:00 Match om 11:e plats Holmen Förlorare C-Semifinal 1 Förlorare C-Semifinal 2
1148 2019-01-04 17:15 Match om 3:e pris Sport Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1041 2019-01-04 17:30 Match om 3:e pris Skyttis Förlorare Semifinal 1 Förlorare Semifinal 2
1042 2019-01-04 17:45 Match om 9:e plats Högland Vinnare C-Semifinal 1 Vinnare C-Semifinal 2
1149 2019-01-04 17:45 Match om 5:e plats Nola Vinnare B-Semifinal 1 Vinnare B-Semifinal 2
1150 2019-01-04 17:45 Match om 9:e plats Holmen Vinnare C-Semifinal 1 Vinnare C-Semifinal 2
1151 2019-01-04 18:00 FINAL Sport Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2
1043 2019-01-04 18:20 FINAL Skyttis Vinnare Semifinal 1 Vinnare Semifinal 2