Scandic Örnsköldsvik

CoreIT

Intersport

Unihoc

Norrmejerier

Sport & Adventure

Martin Olofsson Innebandyskola



Cupfakta

Datum: 2 - 6 jan 2019
Arrangör: Sport & Adventure
Sport: Innebandy
Plats: Örnsköldsvik
Ålder: U8 - U15



Nyheter

2018-12-03
Spelschemat till Paradiscupen 2019 växer fram Gruppindelningarna är nu uppdate...
2018-11-29
Nu är inloggningsuppgifterna utskickade till respektive lagansvarige. Inloggni...
2018-11-09
Under Paradiscupen har alla deltagare möjlighet att spela laserspel hos Äventyre...

Deltagande lag

Namn Stad Klass Matcher  
Ersboda SK Umeå Flickor Blå A Matcher
FBC Lo Kramfors P06 Matcher
Gamla Stan IBK Skellefteå Pojkar Blå B Matcher Hemsida
GUIF Umeå Pojkar Blå A Matcher
GUIF Umeå Flickor Blå A Matcher
GUIF Umeå P06 Matcher
GUIF Umeå F03/F04 Matcher
GUIF Umeå F05 Matcher
GUIF Svart Umeå P05 Matcher
GUIF Vit Umeå P05 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik P05 Matcher Hemsida
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik P06 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik F05 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS ÖRNSKÖLDSVIK F06 Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Pojkar Grön A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS 07 Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Blå Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Gullänget-Kroksta IBS Vit Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Holmsund City IBC Umeå F06 Matcher
Holmsund City IBC Umeå F03/F04 Matcher
Höglands AIF Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Höglands AIF Örnsköldsvik Pojkar Grön A Matcher
Höglands AIF Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Hörnefors IF Hörnefors Flickor Grön A Matcher
Hörnefors IF Hörnefors P04 Matcher
IBF Dalen Umeå F05 Matcher Hemsida
IBF Dalen Umeå F06 Matcher
IBF Dalen Umeå Flickor Blå B Matcher
IBF Dalen Umeå Flickor Blå B Matcher
IBF Dalen Umeå Flickor Blå B Matcher Hemsida
IBF Dalen Umeå Pojkar Blå A Matcher
IBF Dalen Umeå Pojkar Grön A Matcher Hemsida
IBF Dalen Umeå Flickor Blå A Matcher Hemsida
IBF Dalen Svart Umeå Flickor Blå B Matcher
IBF Dalen Svart Umeå P05 Matcher
IBF Dalen Södra Umeå P05 Matcher
IBF Dalen Södra Umeå F06 Matcher
IBF Dalen Vit Umeå P05 Matcher
IBF Dalen Vit Umeå Flickor Blå B Matcher
IBF Sundsvall Sundsvall Flickor Blå B Matcher
IBK Härnösand Härnösand P06 Matcher
IBK Härnösand Härnösand F06 Matcher
IBK Luleå Luleå P05 Matcher Hemsida
Jäbo IK Örnsköldsvik F05 Matcher
Jäbo IK Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Jäbo IK Rosa Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Jäbo IK Svart Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
KAIF Kusmark P04 Matcher
Klockarbergets BK Sundsvall P06 Matcher
Kågedalens AIF Skellefteå Flickor Blå A Matcher
Luleå SK Luleå P06 Matcher
Luleå SK Luleå F06 Matcher
Luleå SK Luleå F03/F04 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik F06 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik P06 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik P05 Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher Hemsida
Moälvens IBK Örnsköldsvik Pojkar Grön A Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Pojkar Blå B Matcher
Moälvens IBK Örnsköldsvik Flickor Grön A Matcher
Nätra IBK Köpmanholmen Flickor Blå B Matcher
Nätra IBK Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Nätra IBK Köpmanholmen Flickor Blå A Matcher
Nätra IBK Örnsköldsvik P06 Matcher
Nätra IBK Köpmanholmen F03/F04 Matcher
Obbola IK Umeå F03/F04 Matcher
Obbola IK Umeå F06 Matcher Hemsida
Röbäcks IF Umeå Flickor Blå B Matcher Hemsida
Röbäcks IF 05/06 Umeå F05 Matcher Hemsida
Röbäcks IF Blå Umeå Flickor Blå A Matcher
Röbäcks IF Röd Umeå Flickor Blå A Matcher
Sandåkerns SK Umeå Flickor Blå A Matcher
Sandåkerns SK Umeå Pojkar Blå A Matcher
Sandåkerns SK Röd Umeå P06 Matcher
Sandåkerns SK Vit Umeå P06 Matcher
Sandåkerns SK/Ersboda SK Umeå F06 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå P05 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå P04 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå F06 Matcher
Skellefteå IBK Skellefteå Pojkar Blå A Matcher
Spöland Vännäs IF Vännäs Pojkar Blå A Matcher
Spöland Vännäs IF Vännäs F06 Matcher
Sundsvall City Sundsvall P06 Matcher
Sundsvall FBC Sundsvall Pojkar Blå A Matcher
Sundsvall FBC Sundsvall Flickor Blå B Matcher
Sundsvall IBF Granloholm Sundsvall Flickor Blå A Matcher
Sävar IK Umeå Pojkar Blå A Matcher
Sävar IK Umeå P05 Matcher
Sävar IK Umeå F06 Matcher
Sävar IK Umeå F05 Matcher
Sävar IK 07 Umeå Pojkar Blå A Matcher
Tegs SK IBF Umeå Pojkar Blå A Matcher
Timrå IBC Timrå Pojkar Blå A Matcher
Timrå IBC Timrå F05 Matcher
Timrå IBC Timrå F06 Matcher
Timrå IBC Timrå P06 Matcher
Timrå IBC lag 1 Timrå Pojkar Blå B Matcher
Timrå IBC lag 2 Timrå Pojkar Blå B Matcher
Täfteå IK Umeå Pojkar Blå A Matcher
Täfteå IK Täfteå Flickor Blå A Matcher
Täfteå IK Täfteå P06 Matcher
Täfteå IK Täfteå F06 Matcher
Umeå City IBF Umeå F06 Matcher
Umeå City IBF Umeå P06 Matcher
Umeå City IBF Umeå Flickor Blå A Matcher Hemsida
Umeå City IBF Umeå Pojkar Grön A Matcher
Umeå City IBF Umeå Pojkar Blå A Matcher
Umeå City IBF Blå Umeå F05 Matcher
Umeå City IBF Vit Umeå F05 Matcher
Vattjoms IK Sundsvall Flickor Blå A Matcher
Wibax IBF Piteå Piteå P05 Matcher
Vindelns IF Vindeln P05 Matcher
Vindelns IF Vindeln F06 Matcher
Öjebyns IBF Piteå F05 Matcher
Öjebyns IBF Blå Piteå P05 Matcher
Öjebyns IBF Vit Piteå P05 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik P06 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F05 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F03/F04 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik F06 Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik Flickor Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik Pojkar Grön A Matcher
Örnsköldsvik IB Örnsköldsvik Pojkar Blå A Matcher
Örnsköldsvik IB 04 Örnsköldsvik F03/F04 Matcher
Örnsköldsvik IB Röd Örnsköldsvik Pojkar Grön A Matcher
Örnsköldsvik IB Röd Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
Örnsköldsvik IB Svart Örnsköldsvik Flickor Blå B Matcher
134